Elektronická pošta (E-mail)

Naposledy změněno Denisa Wernerová 06.09.2024 14:42

Pro přístup k elektronické poště mají zaměstnanci a studenti VŠB-TUO možnost nastavit si poštovní klienty nainstalované na svých počítačích nebo využít webového rozhraní.

Warning

Studenti Ekonomické fakulty (EKF) a Fakulty bezpečnostního inženýrství (FBI) mají poštu uloženou na MS Exchange Online (Office 365).
V případě, že jste v minulosti studovali na EKF nebo FBI a nyní studujete na jiné fakultě v rámci VŠB, je velmi pravděpodobné, že svou současnou poštu naleznete opět ve schránce na Office 365.

1. Linuxový mailbox využívající protokol IMAP

Webové rozhraní Roundcube

Pro příjem pošty pomocí webového rozhraní je zapotřebí jen internetový prohlížeč (např. Edge, Mozilla Firefox, Opera browser). Toto webové rozhraní používá protokol IMAP. Zaměstnancům se důrazně doporučuje k rutinní práci využívat nakonfigurovaného poštovního klienta.

Pro přihlášení k webovému rozhraní https://posta.vsb.cz/roundcube/ použijte vaše osobní číslo (např. abc123) a k němu zadané jednotné heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

2. MS Exchange Online (EXO)

Schránka na Exchange Online je zřizována automaticky studentům EKF a FBI. Zaměstnancům je schránka zmigrována z mailboxu na EXO na základě žádosti v Helpdesku.

Pro přihlášení k Exchange Online použijte přihlašovací jméno ve tvaru login@vsb.cz (např. abc123@vsb.cz) a k němu zadané jednotné heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

Poštovní klienti (POP3/IMAP)

Další informace:

• Seznam zachyceného spamu před doručením do vaší poštovní schránky si můžete zobrazit po zadání vašeho osobního čísla, hesla a počtu dnů zpět do minulosti.
  • Podvodné zprávy PHISHING (e-mailové útoky) s cílem vylákat z uživatele důvěrné informace jako přihlašovací údaje k účtům, PIN ke kartám atd.
  • E-mailová karanténa - souhrn e-mailů, které byly označeny jako spam a nebyly doručeny do vaší schránky