Dokumentační portál Centra informačních technologií VŠB-TUO

Naposledy změněno 13.12.2018 13:25

Facebooková stránka Centra informačních technologií VŠB-TUO

- informace a novinky z oblasti provozu celouniverzitních služeb, plánované odstávky služeb, zajímavé články ze světa IT související s činností CIT.

Lis 19 2018

Ukončení provozu softwaru Avast Business Antivirus na VŠB-TUO

VŠB-TUO již nemá k dispozici licence pro provoz softwaru Avast Business Antivirus. Pokud máte na počítači, který je ve vlastnictví VŠB, nainstalován tento antivirus, proveďte jeho odinstalaci a nahraďte antivirovým softwarem Windows Defender nebo Microsoft Security Essentials.

V případě potřeby vám mohou s přeinstalací pomoci techničtí správci.

Říj 09 2018

Konec podpory systému Microsoft Windows 7

Dne 14. ledna 2020 ukončí společnost Microsoft podporu operačního systému Windows 7.
Univerzitní harmonogram ukončení podpory OS Windows 7, další informace a pokyny jsou popsány v tomto manuálu.

Čer 11 2018

Ukončení provozu serveru HomeN

V červnu 2019 se předpokládá ukončení provozu serveru HomeN. Náhradou za server HomeN je distribuovaný file systém (DFS) společnosti Microsoft. Informace a návody ke službě DFS jsou dostupné na stránce: Distribuovaný file systém (DFS).

Naleznete zde návody, postupy, často kladené dotazy ke službám Oddělení infrastruktury IT útvaru CIT:
Pozn.: Některé dokumenty vyžadují pro zobrazení přihlášení.

Podpora uživatelům služeb útvaru CIT je poskytována pomocí:

• Kontaktní telefon: 5666 (59 732 5666)
  • E-mail: helpdesk@vsb.cz