Elektronická pošta (E-mail)

Last modified by on 19.07.2021 09:34

Pro přístup k elektronické poště mají zaměstnanci a studenti VŠB-TUO možnost nastavit si poštovní klienty nainstalované na svých počítačích nebo využít webového rozhraní.

Studenti prezenčního studia EKF mají poštu uloženou na Office 365.
V případě, že jste v minulosti studovali na EKF a nyní studujete na jiné fakultě v rámci VŠB, je velmi pravděpodobné, že svou současnou poštu naleznete opět ve schránce na Office 365.

Webové rozhraní

Pro příjem pošty pomocí webového rozhraní je zapotřebí jen internetový prohlížeč (např. Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera browser). Toto webové rozhraní používá protokol IMAP. Zaměstnancům se důrazně doporučuje k rutinní práci využívat nakonfigurovaného poštovního klienta.

Pro přihlášení k webovému rozhraní http://posta.vsb.cz/ zadejte vaše osobní číslo (např. abc123) a k němu zadané přihlašovací heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

MS Exchange

Zaměstnanci mohou využít speciální účet na serveru Microsoft Exchange. Pro využívání pošty na serveru Microsoft Exchange, kalendářů, kontaktů a úkolů je nutné mít založen samostatný účet nesouvisející s klasickým poštovním účtem.

Poštovní klienti (POP3/IMAP)

Další informace:

  • Seznam zachyceného spamu před doručením do vaší poštovní schránky si můžete zobrazit po zadání vašeho osobního čísla, hesla a počtu dnů zpět do minulosti.
  • Podvodné zprávy PHISHING (e-mailové útoky) s cílem vylákat z uživatele důvěrné informace jako přihlašovací údaje k účtům, PIN ke kartám atd.
Tags:
 
© 2015 - 2022 CIT, VŠB-TUO Ostrava