Elektronická pošta (E-mail)

Last modified by Martin Výlet on 15.01.2024 12:38

Pro přístup k elektronické poště mají zaměstnanci a studenti VŠB-TUO možnost nastavit si poštovní klienty nainstalované na svých počítačích nebo využít webového rozhraní.

Studenti EKF a FBI mají poštu uloženou na Office 365.
V případě, že jste v minulosti studovali na EKF nebo FBI a nyní studujete na jiné fakultě v rámci VŠB, je velmi pravděpodobné, že svou současnou poštu naleznete opět ve schránce na Office 365.

Webové rozhraní

Pro příjem pošty pomocí webového rozhraní je zapotřebí jen internetový prohlížeč (např. Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera browser). Toto webové rozhraní používá protokol IMAP. Zaměstnancům se důrazně doporučuje k rutinní práci využívat nakonfigurovaného poštovního klienta.

Pro přihlášení k webovému rozhraní http://posta.vsb.cz/ zadejte vaše osobní číslo (např. abc123) a k němu zadané přihlašovací heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

MS Exchange

Zaměstnanci mohou využít speciální účet ve službě Exchange Online v cloudu Microsoft 365.

Poštovní klienti (POP3/IMAP)

Další informace:

• Seznam zachyceného spamu před doručením do vaší poštovní schránky si můžete zobrazit po zadání vašeho osobního čísla, hesla a počtu dnů zpět do minulosti.
  • Podvodné zprávy PHISHING (e-mailové útoky) s cílem vylákat z uživatele důvěrné informace jako přihlašovací údaje k účtům, PIN ke kartám atd.