Licence Windows a Office pro počítače na VŠB-TUO

Naposledy změněno 14.08.2018 08:23

Počítače ve vlastnictví VŠB-TUO a smlouva MS Campus Agreement se Software Assurance

Uzavřením smlouvy MS Campus Agreement se Software Assurance došlo k pokrytí všech počítačů ve vlastnictví VŠB-TUO licencemi MS Office, Windows a CoreCAL (Windows Server User CAL, Exchange Server STD User CAL, Office SharePoint STD User CAL, System Center Config. Client Management CAL).
As of April 1, 2012, a license for the Core CAL Suite with active Software Assurance coverage provides rights equivalent to the following: Windows Server 2008 CAL, Exchange Server 2010 Standard CAL, Lync Server 2010 Standard CAL, SharePoint Server 2010 Standard CAL, System Center 2012 Configuration Manager Client Management License, and System Center 2012 Endpoint Protection - Product List (strana 109).

Windows lze užívat pouze jako upgrade, nová PC a notebooky je nutno při nákupu vybavit operačním systémem, který vyhovuje podmínce užití jako základ pro Windows upgrade dle smlouvy Campus. Následující operační systémy lze použít jako podkladové licence:

• Windows 10 – všechny edice
  • Windows 8 – všechny edice
  • Windows 7 – edice Home basic a vyšší
  • Windows Vista – edice Home basic a vyšší
  • Mac OS – i u této licence lze použít upgrade licenci pouze na počítači, kde je nainstalovaný tento operační systém.

FTE = Celkový počet členů pedagogického sboru a dalších zaměstnanců na plný úvazek a zaměstnanců na zkrácený úvazek, kteří jsou zaměstnáni na více než 200 hodin ročně. Do celkového počtu není nutné započítávat zaměstnance bez přístupu k PC (údržba, ostraha, obsluha v bufetu apod.).

Podle podmínek smlouvy MS CAMPUS Agreement se Software Assurance lze MS Windows a MS Office užívat na domácích počítačích zaměstnanců VŠB-TUO jako tzv. "Work at Home" - práce doma, nesmí být užívány pro soukromé/komerční účely.

MS Windows - zaměstnanci VŠB-TUO

• Zaměstnanci VŠB-TU mohou v rámci smlouvy CAMPUS AGREEMENT bezplatně používat desktopové OS Windows na PC technice v majetku VŠB-TU.
  • Windows lze na PC instalovat vždy jako upgrade – podmínkou je platná podkladová Windows licence (např. OEM) - viz výše.
  • Windows licence není určená studentům a doktorandům, pokud na VŠB-TU nemají alespoň částečný úvazek.
  • Aktivace Windows je provedena automaticky, mimo areál VŠB prostřednictvím VPN klienta interním KMS serverem.

MS Windows - zaměstnanci VŠB-TUO (Work at Home)

• Zaměstnanci VŠB-TU mohou v rámci smlouvy CAMPUS AGREEMENT stáhnout a instalovat desktopové OS Windows na své domácí PC (v režimu Work at Home) pouze na jedno zařízení.
  • V režimu „Work at Home“ nesmí být SW využíván pro komerční účely.
  • Licence není trvalá a je omezená trváním PP vztahu.
  • Stažení SW probíhá přihlášením na web Kiwuto OnTheHub na základě platné emailové adresy @vsb.cz
  • Pro získání české verze vyberte v druhém kroku: "Choose a language: Czech".

MS Office 2010-2016 - zaměstnanci VŠB-TUO ( I. )

• Zaměstnanci VŠB-TU mohou v rámci smlouvy CAMPUS AGREEMENT bezplatně používat kancelářský balík Office 2010 - 2016 na PC technice v majetku VŠB-TU.
  • Microsoft Office licence není určená studentům a doktorandům, pokud na VŠB-TU nemají alespoň částečný úvazek
  • Aktivace Office je provedena automaticky, mimo areál VŠB prostřednictvím VPN klienta interním KMS serverem
  • Licence není trvalá a je omezená trváním PP vztahu

MS Office 2016 Pro Plus - zaměstnanci VŠB-TUO ( II. cloud varianta )

• Studenti i zaměstnanci VŠB-TU mají na základě platné EES smlouvy možnost bezplatně stáhnout a instalovat kancelářský balík Office 2016 Professional Plus.
  • Licenci je možné používat až na 5 desktopech (WIN, OSX), nebo mobilních zařízeních (WP, iPhone, Android)
  • Stažení SW probíhá přihlášením přes web MS Office 365
  • Součástí je cloudové uložiště s kapacitou 1TB (OneDrive) a 50GB email
  • Aktivace a deaktivace je závislá na univerzitním účtu. Účet se musí každých 30 dnů připojit k internetu. Pokud k ověření nedojde, Office později přechází do režimu omezené funkcionality. (Read režim)

MS Windows - Studenti VŠB-TUO

• Studenti VŠB-TU mají v rámci programu Microsoft Student nárok na bezplatné stažení OS Windows 10 Education (( 1 ))
  • Použití licence není nikterak limitováno a je trvalá

MS Office 2016 Pro Plus - Studenti VŠB-TUO

• Stažení SW probíhá přihlášením přes web MS Office 365
  • Součástí je cloudové uložiště s kapacitou 1TB (OneDrive) a 50GB email

Důležité:

Instalační obrazy jsou ve formátu ISO a MS Windows 7/8/10 nebo MS Office 2010/2013/2016 můžete získat bez poplatku od Vašeho fakultního správce.

Vlastní instalace pak probíhá bez zadání aktivačního klíče s podmínkou, že PC bude po instalaci a pak vždy nejméně jednou za 180 dní připojeno do sítě TUONET (přes VPN), aby proběhla aktivace pomocí KMS serveru a dále kontrolní aktivace.

Při aktivaci Windows a Office 2010/2013/2016 probíhá komunikace s aktivačním KMS serverem na portu 1688. Pokud používáte firewall je nutné tento port otevřít a operační systém Windows musí být aktualizován, jinak k aktivaci nedojde.

Pro instalaci MS Windows a Office vždy kontaktujte fakultní správce SW

Další podrobnosti ohledně aktivace operačního systému MS Windows a MS Office naleznete ZDE.