Konfigurace připojení v Mac OS X na kolejích

Naposledy změněno 19.09.2017 14:35

Pro získání přístupu do drátové sítě na kolejích je nutné provést následující kroky:

1. Nastavení tzv. wifi hesla
 

2. Nastavení vlastností TCP/IP protokolu

 • Pozn.: pokud budete mít IP adresu nastavenu ručně (např. nastavenou z domova), nedojde k jejímu vyžádání ze serveru DHCP a Vy se nepřipojíte k síti.
   

4. Nastavení sítě:

 1. Připojte do počítače kabel vedoucí ze zásuvky. V novějších verzích Mac OS X se následně samo nabídne přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru osobniCislo@vsb.cz  (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní wifi heslo. Pokud by se přihlašovací okno samo nezobrazilo, pokračujte následujícím bodem.

  1.png
   
 2. Klikněte na ikonu indikující konektivitu k síti a zvolte Otevřít předvolby pro Síť...

  2.png
   
 3. Vyberte adaptér Ethernet a následně možnost Pokročilé... Následně potvrďte všechny kroky, které bude systém požadovat.

  3.png
   
 4. Předchozí potvrzené kroky je potřeba potvrdit pomocí administrátorského hesla k vašemu počítači a volby Aktualizovat nastavení.

  4.png
   
 5. Nyní se zobrazí přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru osobniCislo@vsb.cz  (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní wifi heslo.

  1.png
   
 6. Nyní by již mělo být připojení funkční (Stav: připojeno). V předvolbách adaptéru Ethernet (obrazovka z bodu 3) lze zkontrolovat, že identita byla úspěšně ověřena.

  5.png
Značky:
 
© 2015 - 2022 CIT, VŠB-TUO Ostrava