Realizování videokonference prostřednictvím Microsoft Teams

Naposledy změněno 25.03.2020 15:06

V rámci balíku MS Office365, který je dostupný všem zaměstnancům a studentům VŠB-TUO, můžete pro vytváření online schůzek použít nástroj Microsoft Teams.

Otevřete si stránku https://office365.vsb.cz a přihlašte se uživatelským jménem ve tvaru osobníČíslo@vsb.cz a univerzitním heslem.

Po přihlášení vyberte z nabídky produktů MS Teams. Ke službě je možné stáhnout si aplikaci (v některých případech k tomu budete vyzváni - např. nepodporovaný prohlížeč).

1.png

Obsah:

Vytvoření týmu

Vlevo v menu klikněte na položku Týmy a v pravém horním rohu na Připojit se k týmu nebo vytvořit nový. Tým vytvoříte přes položku Vytvořit tým.

2.png

Zvolte si typ týmu, např. Pracovníci, a pojmenujte si jej.

3.png

V další nabídce můžete přidat další účastníky nebo tento krok přeskočit. Pokud se rozhodnete nepřidávat členy a raději jim zaslat odkaz na tým, získáte jej kliknutím na tři tečky u týmu v položce Získat odkaz na tým. Ten si následně můžete zkopírovat. Uživatelé mohou pomocí odkazu požádat o přidání do týmu. Žádosti lze schvalovat přes Správa týmu > Žádosti čekající na vyřízení.

Jestliže chcete, aby se uživatelé mohli připojit do týmu přímo, bez odeslání žádosti, mohou tak učinit pomocí kódu, který pro tým vygenerujete přes Správa týmu > Nastavení > Kód týmu > Generovat.
Uživatel se pak do týmu přidá po vložení kódu v nabídce Připojit se k týmu pomocí kódu.

4.png

5.png

6.png

Zahájení videohovoru

Videohovor můžete zahájit přímo z okna chatu přes ikonu videokamery. Účastníkům se v okně chatu zobrazí informační okno s možností připojení se ke schůzce.

7.png

8.png