Windows - AnyConnect VPN klient

Naposledy změněno Martin Výlet 03.08.2023 12:57

Tento klient umožňuje připojit se k VPN koncentrátoru pomocí běžného webového prohlížeče. Je nutný prohlížeč se zapnutou podporou Javy (lze nainstalovat z www.java.com) nebo ActiveX. Výhodou tohoto klienta proti běžnému VPN klientovi je, že lépe komunikuje ze sítí za firewallem (pro odborníky: používá SSL/TLS místo IPSec). Podporuje i 64-bitové verze Windows.

Přístup přes VPN klienta je možný pouze z Internetu, nelze ho tedy použít ze školní lokální sítě.

Postup při instalaci:

1. V prohlížeči si otevřete stránku https://vpn.vsb.cz, v přihlašovacím okně vyberte skupina VSB a vyplňte univerzitní osobní číslo a heslo.

1.png

2. Pomocí tlačítka "Download for..." si stáhněte instalátor do počítače a následně jej spusťte a VPN klienta nainstalujte.

2.png

3. Po instalaci v aplikacích počítače najděte "Cisco AnyConnect Secure Mobility Client" např. hledáním pomocí lupy.

3.png

4. Vyplňte adresu VPN koncentrátoru vpn.vsb.cz a klikněte na "Connect".

4.png

5. V přihlašovacím okně vyplňte univerzitní osobní číslo a heslo a potvrďte "OK".

5.png

6. Pro odpojení klikněte na "Disconnect" v běžící aplikaci.

6.png

Pozn: