Bezpečnost

Naposledy změněno 29.08.2017 12:42

Zabezpečení počítače antivirovým programem, osobním firewallem a pravidelnými aktualizacemi je v dnešní době již nezbytným minimem. V mnoha případech je vhodná i další kontrola na adware, spyware, phishing atp. včetně vlastní aktivní ochrany počítače zvýšenou pozorností a uvážlivým chováním uživatele.

Antivirová ochrana

  • Antivir - antivirová ochrana počítačů na univerzitě. Instalace antivirového programu na počítače ve vlastnictví VŠB TU Ostrava.

Aktualizace Windows a Brána Firewall

  • Aktualizace jsou opravy zabezpečení, nejnovější soubory nápovědy, ovladače aj. které počítač potřebuje. Brána firewall zabraňuje neoprávněným uživatelům získat přístup k počítači prostřednictvím sítě nebo Internetu.

Škodlivý software (spyware, adware, malware)

  • Odesílání dat z počítače bez vědomí jeho uživatele, „vyskakující“ pop-up reklamní okna během práce s prohlížečem, nechtěné rozesílání zpráv na kontakty z vašeho adresáře atd.

Podvodné zprávy - phishing

  • Jedná se o podvodné e-mailové útoky s cílem vylákat z uživatele důvěrné informace jako přihlašovací údaje k účtům, PIN ke kartám atd.

Prevence - jak zabezpečit počítač

  • Předcházejte vniknutí škodlivého software na váš počítač. Co vše je nutno dodržet, co je vhodné pro zabezpečení počítače. Nebo Vám nevadí únik hesel, čísel kont, kontaktů atd.? 

Co dělat se zavirovaným počítačem?

  • Co dělat když máte zavirovaný počítač. Koho kontaktovat, čím si vyčistit počítač. 
 
© 2015 - 2023 CIT, VŠB-TUO Ostrava