Naposledy změněno Martin Výlet 03.08.2023 13:57

Show last authors
1 Pokud po připojení k VPN koncentrátoru nežádá klientská aplikace jméno a heslo, zkontrolujte své připojení na VPN koncentrátor příkazem:
2
3 * z Internetu: **ping vpn.vsb.cz**
4 \\(Zadejte vybraný příkaz ping obdobně jako u [[ověření připojení k univerzitní síti>>doc:tuonet.sit-nastaveni.ping.WebHome]].)
5 Nedostanete-li odpověď, je problém zřejmě ve Vašem síťovém připojení. (% style="color:#cc0000" %)Požádejte o pomoc svého poskytovatele Internetu(%%).
6
7
8 Na VPN koncentrátoru nejsou nastavena žádná kapacitní omezení.
9
10
11 Anyconnect klient nefunguje stabilně se službou Windows Wireless-Hosted-Network. Ta je využívána službami pro sdílení WiFi, jako je Connectify nebo Virtual Router.
12
13
14 Pokud se okno pro zadání jména a hesla objevuje stále znovu, zadáváte nesprávné [[jméno nebo heslo>>doc:uzivatel.hesla.jednotne-heslo.WebHome]], případně platnost hesla již vypršela.
15 Správnost hesla si můžete ověřit na webu: [[Problémy s přihlášením>>url:https://innet.vsb.cz/cs/uzivatelsky-ucet/potrebuji-poradit/problemy-s-prihlasenim/]].
16 Také zkontrolujte, zda Váš přístup nebyl zablokován, například z důvodu zavirování (zkontrolujte si svůj školní e-mail, pravděpodobně v něm máte zprávu o důvodech zablokování).
17
18
19 Často jsou problémy s připojením způsobeny nesprávným nastavením nebo chybnou funkcí antiviru nebo personálního firewallu. Zkuste je dočasně deaktivovat a znovu se pokuste o připojení.
20
21
22 Jste-li k Internetu připojeni přes SOHO router, může problém s VPN připojením způsobovat on. Zkuste upgrade firmware na poslední verzi. Tento problém jsme zaznamenali na některých routerech TP-Link.
23
24
25 Máte-li problém s připojením přes AnyConnect klienta, přesvědčte se, že nemáte aktivovaný nějaký proxy server (různé anonymizační služby a podobně).
26
27
28 Pokud při instalaci AnyConnect klienta dostanete chybovou zprávu "**Web-based installation was unsuccessful**", proveďte instalaci manuálně kliknutím na "**Install using the link below**".
29
30
31 Pokud při instalaci Anyconnect klienta nastane chyba "**The VPN client agent was unable to create the interprocess communication depot**", je třeba ve Windows zakázat službu Sdílení připojení k Internetu / Internet Connection Sharing (viz např. [[https:~~/~~/its.uiowa.edu/support/article/3723>>url:https://its.uiowa.edu/support/article/3723]])
32
33 Používáte-li prohlížeč Chrome/Chromium, pravděpodobně se zobrazí místo obsahu stránky vpn.vsb.cz následující chyba: **Chyba 324(net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Neznámá chyba**. Řešením je spouštět program s následujícím argumentem: **~-~-disable-ssl-false-start**. Argument můžete přidat ve vlastnostech zástupce (ikonka prohlížeče Chrome/Chromium) do pole Cíl: ..**chrome.exe-- --disable-ssl-false-start**. Více technických informací naleznete například [[zde>>url:https://tools.ietf.org/html/draft-bmoeller-tls-falsestart-00#page-3]].
34 \\K počítači, ze kterého navazujete VPN připojení, nesmíte být sám připojen vzdáleně (např.přes RDP nebo SSH). Také k tomuto počítači nesmí být současně připojeno více uživatelů. Jestliže nejsou tyto podmínky splněny, objeví se po přihlášení chybove zprávy a spojení je ukončeno:
35
36 * VPN establishment capability for a remote user is disabled. A VPN connection will not be established.
37 AnyConnect profile settings mandate a single local user, but multiple local users are currently logged into your computer.
38
39
40 __**Pouze pro Cisco VPN klienta:**__
41
42 Proběhne-li přihlášení správně, ale máte problémy při přenosu dat, nastavte pomocí utility **setmtu **MTU na 1300 B. Program najdete v adresáři s VPN klientem "Program Files/Cisco Systems/VPN Client".
43
44
45 Používá-li Váš poskytovatel Internetu překlad adres, je nutné mít v nastavení VPN klienta zaškrtnutou položku **Enable Transparent Tunneling**. Zkontrolujte to v záložce **Transport**. Můžete použít IPSec over UDP (preferováno) i IPSec over TCP.
46
47
48 Při použití Cisco VPN klienta je potřeba, aby v systému Windows (% style="color:#cc0000" %)nebyl (%%)nainstalován **Transportní protokol kompatibilní s NWLink IPX/SPX**. Odinstalujte jej v ovládacím panelu **Síťová připojení**.