Naposledy změněno Martin Výlet 03.08.2023 13:57

2 * [[Povolené porty>>faq.koleje||anchor="port"]]
3 * [[Připojení WiFi routeru>>faq.koleje||anchor="wifi"]]
4 * [[Zablokované připojení>>faq.koleje||anchor="zabl"]]
5 * [[Chci se připojit k internetu, ale nemám žádný vztah s VŠB-TUO>>faq.koleje||anchor="vzt"]]
6 * [[Chci se připojit k internetu, ale mám přerušené studium>>faq.koleje||anchor="prer"]]
7
8 ----
9
10 {{id name="prip"/}}
11 **Připojení k internetu nefunguje**
12 Překontrolujte následující body, ve kterých může být Váš problém:
13
14 1. **Nastavil(a) jste** síťový profil podle [[návodu>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.pripojeni-koleje.WebHome]]?
15
16 1. **Máte nastaveno** "Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky" a "Získat adresu serveru DNS automaticky" v [[nastavení TCP/IP protokolu>>doc:tuonet.sit-nastaveni.tcp-ip.WebHome]]?
17
18 1. **Svítí LED dioda** Vaší síťové karty (má tzv. [[link>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.problem.WebHome||anchor="link"]])?
19
20 1. **Zkoušel(a) jste i jiný UTP kabel?** Často je problém ve vadném kabelu/konektoru a proto zkuste zapojit jiný (někým již ověřený) [[kabel>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.problem.WebHome||anchor="kabel"]].
21 \\
22 1. **Ověřte možnost zablokování přístupu do sítě:**
23 1*. Nejste (% style="color:#cc0000" %)zablokován (%%)na základě osobního čísla? (O zablokování jste byl vyrozuměn e-mailem zaslaným na Váš školní účet.)
24 1*. Nemáte (% style="color:#cc0000" %)zavirovaný (%%)počítač šířící nákazu do sítě? (O zablokování jste byl vyrozuměn e-mailem zaslaným na Váš školní účet.)
25 1*. Nejste (% style="color:#cc0000" %)zablokován z důvodu porušování(%%) např. [[autorského zákona>>doc:tuonet.pravidla.WebHome]]? O zablokování jste byl informován zprávou zaslanou na Váš školní email.
26
27 1. V návodu [[Postup pro odstranění problémů s kabelovým připojením do sítě školy>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.problem.WebHome]] naleznete postupy řešení problémů týkajících se připojení počítačů do sítě na kolejích.
28 Více viz [[Připojení k síti TUONET v budově kolejí A, B, C, D, E>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.pripojeni-koleje.WebHome]]
29
30 ----
31
32 {{id name="port"/}}
33 **Povolené porty**
34 Přístup dočasně povolujeme v případě, že to BEZPROSTŘEDNĚ vyžaduje diplomová práce (nebo jiná podobná práce) a nedá se přístup vyřešit jiným způsobem (např. [[VPN>>doc:tuonet.vpn.WebHome]], práce ve škole atd..). Ze sítě Internet tedy standardně na požádání žádné porty nepovolujeme.
35
36 ----
37
38 {{id name="wifi"/}}
39 **Připojení WiFi routeru**
40 Připojení wifi routeru do kolejní zásuvky (% style="color:#cc0000" %)není povolené(%%). Pokud Váš notebook nelze propojit kabelem do zásuvky přímo, pořiďte si USB ethernet adaptér, který Vám umožní připojení do "drátové" kolejní sítě a rozšíří konfiguraci notebooku o Ethernetové rozhraní.
41
42 ----
43
44 {{id name="zabl"/}}
45 **Zablokované připojení a aktualizace OS v offline režimu**
46 Pro počítač bez připojení na internet je možné si pomocí programu Offline-Update na jiném počítači s připojením stáhnout aktualizace Windows a tyto pak na počítači bez připojení nainstalovat.
47
48 ----
49
50 {{id name="vzt"/}}
51 **Chci se připojit k internetu, ale nemám žádný vztah s VŠB-TUO**
52 Připojíte se s vaší Eduroam identitou i pokud nejste student či zaměstnanec VŠB.
53 Připojení k síti univerzity je součástí nadstandardních služeb. (% style="color:#cc0000" %)Neplatíte(%%) si přímo (% style="color:#cc0000" %)za připojení k Internetu(%%). Pokud tomu je jinak, dožadujte se vysvětlení na kolejích, případně se nechte ubytovat na hotelových pokojích kolejí, kde je pro hosty zajištěno připojení k síti Internet.
54
55 ----
56
57 {{id name="prer"/}}
58 **Chci se připojit k internetu, ale mám přerušené studium**
59 Pokud nemáte platný vztah s univerzitou, není Vám umožněn přístup do školní sítě.