Síťová připojení - nastavení sítě

Version 2.1 by bac0025 on 23.04.2015 11:56

Obecná nastavení potřebná pro připojení počítače do počítačové sítě univerzity TUONET. Jak zjistit MAC adresu, IP adresu, nastavit automatické získání IP adresy, návody pro řešení problémů s připojením.

Nastavení pro připojení k síti a klient sítě Microsoft

Pro připojení počítače do univerzitní sítě TUONET je nutno mít nastaveno automatické získání IP adresy a adresy serveru DNS. Pro ASPI a některé síťové tiskárny je nutno mít nastaveno klienta sítě Microsoft.

• Nastavení vlastností TCP/IP protokolu
    Nastavení vlastností TCP/IP protokolu pro automatické získání IP adresy a adresy serveru DNS ve Windows 7 a 8, Vista, XP a na bezdrátovém (WIFI) adaptéru.
  • Vypnutí funkce tunelování IPv6 ve Windows 7/8 a Vista
    Vypnutí funkce tunelování IPv6 je doporučeno provést např. pro správné fungování el. pošty Exchange na VŠB-TUO, při problémech s rychlostí načítání webových stránek přes IPv6 tunelová připojení, mapování síťových disků atd.
  • Klient sítě Microsoft
    Umožňuje vašemu počítači používat prostředky v síti Microsoft Network. Nezbytné pro ASPI, připojení disku ze serveru homeN bez použití Novell klienta a pro některé síťové tiskárny.

Zjištění IP adresy a její oprava

Jak při problémech s připojením zjistit nebo opravit IP adresu.

• IP adresa
    Zjištění IP adresy počítače, která identifikuje Váš počítač v prostředí Internetu.
  • Oprava IP adresy
    Jak opravit IP adresu při problémech s připojením do sítě. Přes Ovládací panely nebo přes příkazový řádek (cmd).

Zjištění MAC adresy

• MAC adresa
    Jak zjistit MAC adresu počítače. MAC adresa je sestava písmen A až F a čísel 0 až 9 a jednoznačně identifikuje váš síťový adaptér (síťovou kartu).

Další návody které využijete při detekci problémů s připojením

• Jak poznat co je "drátové" připojení a co WIFI
    Jak poznat co je síťové připojení do "drátové" sítě a co WIFI do "bezdrátu". Častým omylem u registrace notebooků do "drátové" sítě je záměna síťového ethernetového adaptéru za wifi adaptér.

Připojení počítače do sítě univerzity