Konfigurace připojení v Mac OS X na kolejích budovy B

Version 6.6 by Denisa Wernerová on 23.06.2016 14:27

NÁVOD ROZPRACOVÁN

Pro získání přístupu do drátové sítě v budově B kolejí je nutné provést následující kroky:

1. Nastavení tzv. wifi hesla

2. Nastavení vlastností TCP/IP protokolu

• Pozn.: pokud budete mít IP adresu nastavenu ručně (např. nastavenou z domova), nedojde k jejímu vyžádání ze serveru DHCP a Vy se nepřipojíte k síti.

4. Nastavení sítě:

1. Připojte do počítače kabel vedoucí ze zásuvky. V novějších verzích Mac OS X se následně samo nabídne přihlašovací okno. Do kolonky Název účtu zadejte váš univerzitní login (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní wifi heslo. Pokud by se přihlašovací okno samo nezobrazilo, pokračujte následujícím bodem.

1.png

2. Klikněte na ikonu indikující konektivitu k síti a zvolte Otevřít předvolby pro Síť...

2.png

3. Vyberte adaptér Ethernet a následně možnost Pokročilé... Následně potvrďte všechny kroky, které bude systém požadovat.

3.png

4. Předchozí potvrzené kroky je potřeba potvrdit pomocí administrátorského hesla k vašemu počítači a volby Aktualizovat nastavení.

4.png

5. Nyní by již mělo být připojení funkční. V předvolbách adaptéru Ethernet (obrazovka z bodu 3) lze zkontrolovat, že identita byla úspěšně ověřena.

5.png