Nezařazeno

Naposledy změněno Martin Výlet 03.08.2023 13:57

Nainstalované ASPI se nespouští
Objeví se černé okno zmíněné v tomto návodu, ale asi po minutě zase zmizí a nic se neděje.

Odpověď:

1. V případě že instalace proběhla v pořádku, ale program se nespouští, postupujte podle tohoto návodu.
    U svého síťového připojení tak zkontrolujete, zda má počítač zapnutou volbu Klient sítě Microsoft. Toto nastavení je nutné pro spouštění systému aspi.
  2. Při spouštění vyčkejte, program by již měl fungovat, ale někdy se spouští dlouho.
    V některých případech způsobuje neobvykle dlouhé spouštění nainstalovaný NOVELL klient. Ten také může také znesnadňovat otevírání adresářů např. v aplikaci Word. Pokud tedy nevyužíváte síťových služeb NOVELL pak doporučujeme odinstalovat NOVELL klienta.

Nedaří se mi stáhnout program Statgraphics
V sekci Osobní počítače/Software/Multilicence není možné stáhnout program Statgraphics ver. 5. Po zadání přihlašovacího jména a hesla se program nestáhne ale objevuje se stále dokola výzva k jejich opětovnému zadání.

Odpověď:
Stažení programu je dle licence omezeno pouze na zaměstnance univerzity. Pokud jste student (doktorand) zkuste na stránkách www.statgraphics.com stáhnout 30-ti denní trial verzi.

Potřebuji zrealizovat videopřenos
Multimediální a videokonferenční služby poskytuje Audiovizuální centrum.

Jak zpřístupnit kolegům velký dokument?
Pro zpřístupnění velkých dokumentů které neprojdou poštou nebo není jiný způsob jak je doručit:

• Využijte webovou službu pro předávání (dočasné uschování) souborů FileSender.
  • Zkontaktujte správce vaší fakulty (útvaru) pro vystavení dokumentů v úložištích dokumentů na webu školy/fakulty.
  • Vystavte je v úložištích dostupných k vašemu osobnímu účtu na univerzitě dle návodu zde.
  • K vystaveným dokumentům pak sestavte URL adresu, kterou rozešlete např. mailem. Adresáti si tak jen kliknou na odkaz a stáhnou si dokumenty k sobě na počítač.

Připojení uživatelů konferencí
Pro připravení připojení pro uživatele na konferenci je nutno s dostatečným předstihem zkontaktovat správce počítačové sítě viz Připojení hostů a návštěv do sítě VŠB-TU Ostrava.