Osobní číslo a hesla

Naposledy změněno Denisa Wernerová 04.09.2024 14:29

1. Jak zjistím své osobní číslo?
  2. K čemu se používá jednotné heslo?
  3. Zapomněl/a jsem heslo
  4. Jak si mohu ověřit platnost svého hesla či účtu?
  5. Jak si změním heslo?
  6. Jak zjistím své aktuální heslo?
  7. Jak si nastavím WiFi heslo?
  8. Přihlásím se do univerzitních systémů po vykonání Státních závěrečných zkoušek (SZZ)?

Jak zjistím své osobní číslo?

Své přidělené osobní číslo (univerzitní login) naleznete v elektronické přihlášce a také je uvedeno na identifikačním průkazu vydaným Kartovým centrem. Zaměstnancům je osobní číslo přiděleno při uzavření pracovního poměru.
První tři písmena z osobního čísla odpovídají prvním třem písmenům z vašeho příjmení, např. ABC1234.

K čemu se používá jednotné heslo?

Jednotným heslem se přihlašujete různých univerzitních systémů, jako například EDISON, InNET, Menza (stravování), e-mailová schránka, VPN a další. Systémy, které jsou zapojeny do systému jednotného přihlašování (SSO) jsou uvedeny na stránce Kde se používá jednotné heslo.

Zapomněl/a jsem heslo

Své jednotné heslo si můžete obnovit (resetovat) vygenerováním ověřovacího kódu zaslaného v SMS zprávě. Předpokladem je vyplněné telefonní číslo v osobním nastavení.
V případě, že je původní telefonní číslo neaktuální, chybně vložené nebo nebyl uveden žádný telefonický kontakt, není možné heslo vzdáleně resetovat. V takovém případě je možné navštívit kontaktní místo, kde vám bude po ověření identity heslo vyresetováno (např. Kartové centrum), nebo se obrátit na své své studijní oddělení (studenti) či fakultního správce (zaměstnanci) s žádostí o opravu telefonického kontaktu.

Jak si mohu ověřit platnost svého hesla či účtu?

Platnost svého jednotného hesla nebo účtu si můžete ověřit na stránce Problémy s přihlášením.

Jak si změním heslo?

Své jednotné heslo si můžete změnit na stránce Změna hesla. Formulář vyžaduje i zadání původního hesla, proto si jej musíte pamatovat. Nové jednotné heslo má platnost jeden rok.

Jak zjistím své aktuální heslo?

Vaše stávající jednotné heslo není možné nijak zjistit.

Jak si nastavím WiFi heslo?

WiFi heslo si můžete nastavit na stránce Změna WiFi hesla. Rovněž si zde můžete zobrazit i své aktuální WiFi heslo.
WiFi heslo má platnost jeden rok a po uplynutí této doby, pokud uživatel neprovede změnu, se automaticky resetuje na náhodný tvar.
WiFi heslo není stejné jako jednotné heslo!

Ano. Po vykonání SZZ se převede vztah s univerzitou ze "Student" na "Absolvent" a je možné se přihlásit jednotným heslem po dobu 6 měsíců, avšak v některých systémech dojde k omezení určitých funkcí (např. v EDISONu).