WiFi

Version 1.3 by bac0025 on 20.03.2015 13:49

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava poskytuje svým zaměstnancům a studentům možnost bezdrátového připojení (WIFI) do své sítě TUONET.

Pokud to Váš adaptér umožňuje (např. Cisco, Intel) a nacházíte se ve velmi zarušeném prostředí (typicky velké přednáškové sály), nastavte si preferenci připojování přes IEEE 802.11a/n (5GHz). Tyto technologie vám zajistí kvalitnější připojení k WiFi síti. Více informací se dočtete v článku:
Technické informace o bezdrátové síti a IEEE 802.11a/n ( frekvenční pásmo 5GHz)

Připojení do  sítě je možno realizovat prostřednictvím následujících WIFI bezdrátových sítí:

TUONET-PEAP / TUONET-PEAP-5G

Toto připojení zajišťuje bezpečné připojení do WIFI bezdrátové sítě VŠB-TUO. K přenesení autentizačních údajů používá protokol EAP-PEAP. Komunikace je šifrována algoritmem WPA resp. WPA2.

Návody:

Aby uživatel VŠB-TUO mohl využívat služeb sítě TUONET-PEAP, musí mít nastaveno tzv. wifi heslo a nainstalován certifikát AddTrust External CA Root.

Bezdrátová síť "tuonet-peap-5g" je dostupná pouze ve frekvenčním pásmu 5GHz (méně zarušené pásmo poskytující vyšší kvalitu/rychlost připojení) a je k dispozici u většiny přístupových bodů v areálu Poruba, zejména pak přednáškové sály a foyer, tedy místa s velkým počtem připojených klientů. Svojí konfigurací je, vyjma názvu, shodná se sítí tuonet-peap.

EDUROAM

Tato síť umožňuje WiFi připojení jak na VŠB-TUO, tak i ve WiFi sítích jiných akademických institucí zapojených do mezinárodního projektu eduroam. Návštěvám z těchto akademických institucí pak umožňuje připojení na VŠB-TUO. Další návody můžete nalézt na stránkách projektu eduroam.cz.

Návody: