Nastavení vlastností TCP/IP protokolu na bezdrátovém adaptéru ve Windows 10

Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:57

Pro bezdrátové (WIFI) připojení do počítačové sítě TUONET je nutné mít pro bezdrátový adaptér v nastavení sítě tyto nastavení:

 • Protokol TCP/IPv6 (Internet protokol verze 6) - Získat adresu IPv6 automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky.
 • Protokol TCP/IPv4 (Internet protokol verze 4) - Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky.

Bez tohoto nastavení nebude počítači automaticky přiřazena IP adresa a následně tak umožněno přes WIFi pracovat v síti TUONET a přistupovat do internetu.

Pokud máte více síťových rozhraní (u notebooků je např. ethernetové síťové rozhraní a WIFI pro bezdrátové připojení) pak využijte např. návod Jak poznat co je "drátové" připojení a co WIFI.
 

 1. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Start a zvolte Ovládací panely.

  1.png
   
 2. V ovládacích panelech klikněte na Síť a internet, dále klikněte na Centrum síťových připojení a sdílení a v levém sloupci zvolte Změnit nastavení adaptéru.

  2.png
   
 3. Klikněte pravým tlačítkem myši na možnost Wi-Fi a zvolte Vlastnosti.

  3.png
   
 4. Označte Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4), zvolte Vlastnosti a zaškrtněte Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky.

  4.png
   
 5. Označte Protokol IP verze 6 (TCP/IPv6), zvolte Vlastnosti a zaškrtněte Získat IPv6 adresu automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky.

  5.png