Version 1.4 by bac0025 on 02.04.2015 10:38

Show last authors
1 Pro připojení počítače do univerzitní sítě TUONET je nutno splnit několik podmínek viz [[připojení zaměstnanců>>tuonet.zamestnanci]] / [[připojení počítačů na kolejích>>tuonet.studenti]]. Po zaregistrování počítače (MAC adresou jeho síťové karty) je dále nutné mít nastaveno automatické získání IP adresy a adresy serveru DNS.
2
3 Nastavení automatického získání IP adresy a adresy serveru DNS je nutno nastavit:
4
5 * Na síťovém **adaptéru pro připojení do místní sítě**.
6 * Zároveň ale také i na **wifi rozhraní pro připojování do bezdrátové sítě**.
7
8 === Nastavení síťového ethernetového adaptéru ===
9
10 * **[[Windows 7 a 8>>tuonet.tcp-ip-win7]]**
11 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu ve Windows 7 a 8.
12
13 * **[[Windows Vista>>tuonet.tcp-ip-win-vista]]**
14 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu ve Windows Vista.
15
16 * **[[Windows Vista klasická nabídka Start>>tuonet.tcp-ip-win-vista]]** Dát odkaz na skok k win-vista
17 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu ve Windows Vista (klasická nabídka Start).
18
19 * **[[Mac OS X>>tuonet.tcp-ip-macosx]]**
20 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu na Mac OS X.
21
22
23 === Nastavení bezdrátového (WIFI) adaptéru ===
24
25 * **[[Windows 7 a 8 - WIFI adaptér>>tuonet.tcp-ip-win7-wifi]]**
26 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu na WIFI adaptéru pro připojení do bezdrátové sítě ve Windows 7 a 8.
27
28 * **[[Windows Vista - WIFI adaptér>>tuonet.tcp-ip-win-vista-wifi]]**
29 Nastavení vlastností TCP/IP protokolu na WIFI adaptéru pro připojení do bezdrátové sítě ve Windows Vista.
30
31
32 Pokud máte více síťových rozhraní (u notebooků je např. ethernetové síťové rozhraní a WIFI pro bezdrátové připojení) pak využijte např. návod **[[--Jak poznat co je "drátové" připojení a co WIFI>>url:http://idoc.vsb.cz/cs/okruhy/cit/pc/sitova_pripojeni/jake_rozhrani/--]]**.