Antivirová ochrana

Version 3.1 by sab0027 on 01.09.2015 08:01

Antivirovou ochranou rozumíme software který ochraňuje vstupní/výstupní místa, kterými by případný útok mohl do počítačového systému proniknout. Je důležité aby se tento antivirový program pravidelně aktualizoval, bez aktualizací databáze virů by nemohl fungovat korektně. Více o virech naleznete na http://www.viry.cz/.

Antivirová ochrana počítačů ve vlastnictví VŠB TU Ostrava:
Od 1.10.2012 je pro antivirovou ochranu počítačů ve vlastnictví VŠB TU Ostrava k dispozici antivirový program Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection.

Ukončení podpory Microsoftu pro Windows XP:
S ukončením podpory WinXP začaly problémy s antivirem od Microsoftu - po nainstalování aktualizací se systém začne zasekávat - ověřený postup pro obnovu naleznete zde.
Ukončení podpory Windows XP a sady Office 2003 na VŠB je popsáno zde.

Instalace antiviru MS System Center 2012 EndPoint Protection:
Stáhněte si a nainstalujte antivirový program Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection.
(Stažení instalátoru je umožněno pouze z areálu univerzity nebo přes VPN.)

1. Nainstalujte si poslední dostupné aktualizace operačního systému
  2. Pokud máte ještě na počítači předchozí antivirový software Avast nebo NOD32, proveďte nejprve jeho odinstalaci!
    • Pro Eset: Start → Ovládací panely → Programy → Odinstalovat program - ESET
      nebo Start → Všechny programy → ESET → Odinstalovat program
  3. Návod pro instalaci Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection na MS Windows.
  4. Instalace pro další OS: Linux, MAC.

Další informace (První kroky po instalaci antiviru EndPoint Protection):
Zkontrolujte stav antiviru a aktuálnost virové databáze, proveďte antivirovou kontrolu, zde přikládáme doporučené nastavení: SC2012EP

Licence antivirového systému MS System Center 2012 EndPoint Protection na VŠB-TUO:
Smlouva MS Campus zajišťuje instalaci antivirového systému MS System Center 2012 EndPoint Protection na neomezený počet PC/notebooků pro Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava.

Tato licence není určena pro užití na soukromých PC zaměstnanců ani studentů.

Antivirová ochrana soukromých počítačů zaměstnanců a studentů VŠB-TUO:

Pro ochranu soukromých počítačů/notebooků doporučujeme mít nainstalován antivirový software. Vedle placených antivirových produktů můžete pro domácí nekomerční použití využít např.:

Microsoft Security Essentials
Program Microsoft Security Essentials zajišťuje pro váš domácí počítač ochranu v reálném čase a chrání před viry, spywarem a dalším škodlivým softwarem.
[zdroj: microsoft.com]

avast! Free Antivirus
Antivirový a antispywarový program. Pouze pro domácí použití.
[zdroj: avast.cz]

ESET NOD32 Antivirus - zkušební verze - před zakoupením programu ESET Smart Security nebo ESET NOD32 Antivirus si ho můžete zdarma vyzkoušet po dobu 30-ti dnů od instalace. Po této době si můžete program zakoupit nebo ho musíte odinstalovat.
Více naleznete na http://www.eset.cz/download/zkusebni .
[zdroj: eset.cz]

ESET Online Scanner
ESET Online Scanner je jednoduchá a bezplatná internetová služba, která uživatelům poskytuje nástroj na vyhledávání a odstranění různých druhů počítačových hrozeb, bez potřeby mít nainstalovaný antivirový program....
[zdroj: eset.cz]