Antivirová ochrana

Version 2.1 by vyv0010 on 09.03.2015 10:08

Antivir - antivirová ochrana

Antivirovou ochranou rozumíme software který ochraňuje vstupní/výstupní místa, kterými by případný útok mohl do počítačového systému proniknout. Je důležité aby se tento antivirový program pravidelně aktualizoval, bez aktualizací databáze virů by nemohl fungovat korektně. Více o virech naleznete na http://www.viry.cz/.

Antivirová ochrana počítačů ve vlastnictví VŠB TU Ostrava
Od 1.10.2012 je pro antivirovou ochranu počítačů ve vlastnictví VŠB TU Ostrava k dispozici antivirový program Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection.
Ukončení podpory Microsoftu pro Windows XP
S ukončením podpory WinXP začaly problémy s antivirem od Microsoftu - po nainstalování aktualizací se systém začne zasekávat - ověřený postup pro obnovu naleznete zde.
 Ukončení podpory Windows XP a sady Office 2003 na VŠB je popsáno zde.
Instalace antiviru MS System Center 2012 EndPoint Protection
Stáhněte si a nainstalujte antivirový program Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection.
(Stažení instalátoru je umožněno pouze z areálu univerzity nebo přes VPN.)
  1. Nainstalujte si poslední dostupné aktualizace operačního systému
  2. Pokud máte ještě na počítači předchozí antivirový software Avast nebo NOD32, proveďte nejprve jeho odinstalaci!
    • Pro Eset: Start šipka vpravo Ovládací panely šipka vpravo Programy šipka vpravo Odinstalovat program - ESET
       nebo Start
      šipka vpravo Všechny programy šipka vpravo ESET šipka vpravo Odinstalovat program
  3. Návod pro instalaci Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection na MS Windows.
  4. Instalace pro další OS: Linux, MAC.
Další informace (První kroky po instalaci antiviru EndPoint Protection)
Zkontrolujte stav antiviru a aktuálnost virové databáze, proveďte antivirovou kontrolu, zde přikládáme doporučené nastavení: SC2012EP
Licence antivirového systému MS System Center 2012 EndPoint Protection na VŠB-TUO
Smlouva MS Campus zajišťuje instalaci antivirového systému MS System Center 2012 EndPoint Protection na neomezený počet PC/notebooků pro Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava.
 Tato licence není určena pro užití na soukromých PC zaměstnanců ani studentů.
Antivirová ochrana soukromých počítačů zaměstnanců a studentů VŠB-TUO

Pro ochranu soukromých počítačů/notebooků doporučujeme mít nainstalován antivirový software. Vedle placených antivirových produktů můžete pro domácí nekomerční použití využít např.:

Microsoft Security Essentials
 Program Microsoft Security Essentials zajišťuje pro váš domácí počítač ochranu v reálném čase a chrání před viry, spywarem a dalším škodlivým softwarem.
 [zdroj: microsoft.com]

avast! Free Antivirus
 Antivirový a antispywarový program. Pouze pro domácí použití.
 [zdroj: avast.cz]

ESET NOD32 Antivirus - zkušební verze - před zakoupením programu ESET Smart Security nebo ESET NOD32 Antivirus si ho můžete zdarma vyzkoušet po dobu 30-ti dnů od instalace. Po této době si můžete program zakoupit nebo ho musíte odinstalovat.
 Více naleznete na http://www.eset.cz/download/zkusebni .
 [zdroj: eset.cz]

ESET Online Scanner
 ESET Online Scanner je jednoduchá a bezplatná internetová služba, která uživatelům poskytuje nástroj na vyhledávání a odstranění různých druhů počítačových hrozeb, bez potřeby mít nainstalovaný antivirový program....
 [zdroj: eset.cz]