Dokumentační portál Centra informačních technologií VŠB-TUO

Naposledy změněno 02.04.2020 21:02

   Facebook Centra informačních technologií VŠB-TUO
   - informace a novinky z oblasti provozu celouniverzitních služeb, plánované odstávky služeb, zajímavé články ze světa IT související s činností CIT.

Bře 30 2020

Google Suite účet

Aktualizovali jsme informace týkající se služeb Google Apps na univerzitě. Všichni zaměstnanci VŠB mají vytvořen svůj G Suite účet a již o něj nemusí žádat prostřednictvím HelpDesku.

Vytváření účtů pro studenty proběhne v další vlně integrace. Postup prvního přihlášení je popsán v návodu ke Google G Suite.

Úno 20 2020

Nový dodavatel certifikátů TCS

Současný kontrakt s externím dodavatelem certifikátů TCS končí 30.4.2020 a sdružení Géant v novém tendru vybralo jako novou CA společnost Sectigo, dříve známou jako Comodo CA.
V případě, že máte vydán TCS certifikát, jehož platnost končí v první polovině roku 2020, zavčasu požádejte o jeho nové vystavení. Vyhnete se tak problémům s prodlením či výpadkem služby, které při přechodu k novému poskytovateli v květnu nelze vyloučit.

Aktualizovaná fakta a doporučení naleznete na stránkách sdružení CESNET: https://pki.cesnet.cz/cs/tcs-novy-dodavatel.html. Sledujte proto průběžně její obsah.

Dokumentace k certifikátům užívaných na VŠB naleznete je dostupná na https://idoc.vsb.cz/xwiki/bin/view/uzivatel/certifikaty/ 

Pozn.: Některé dokumenty vyžadují pro zobrazení přihlášení.

Uživatel - Osobní počítače a příslušenství - Síť a připojení - Servery - Datové centrum - Informační systémy - Provozní řády a směrnice - Helpdesk - FAQ - Manuály fakult

 

Značky:
 
© 2015 - 2020 CIT, VŠB-TUO Ostrava