Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:55

1 +XWiki.wer022
... ... @@ -2,17 +2,19 @@
2 2
3 3  Pokud již ale dojde k tomu, že se váš počítač začne chovat podezřele (samovolně vyskakující okna prohlížeče, zvýšená síťová aktivita, citelně zpomalený systém, atd.), případně jste byl upozorněn na detekovaný podezřelý síťový provoz z vašeho počítače nebo detekované útoky na jiné počítače v počítačové síti univerzity, pak budete muset provést vyčištění vašeho počítače nebo zkontaktovat vašeho [[správce útvaru/fakulty>>http://innet.vsb.cz/cs/osobni-agenda/pomoc/fakultni-spravci/]].
4 4
5 -==== Podle vlastníka počítače ====
5 +== Podle vlastníka počítače ==
6 6
7 -**Soukromý počítač doma/na kolejích/Počítač ve vlastnictví univerzity**
8 -\\Proveďte aktualizaci operačního systému, všech nainstalovaných aplikací (především Adobe Flash player a Reader, Java, prohlížeče), antiviru a vyčištění odvirování počítače. V případě potíží s vyčištěním počítače, prosím, zkontaktujte odborný servis.
9 -V případě, že vám byl z důvodu zavirování zablokován přístup do počítačové sítě univerzity, zkontaktujte vašeho [[správce útvaru/fakulty>>http://innet.vsb.cz/cs/osobni-agenda/pomoc/fakultni-spravci/]] nebo vašeho pověřeného správce.
10 -Aby vám mohl být opětovně povolen přístup do počítačové sítě univerzity, oznamte nám přes helpdeskové pracoviště, že jste provedli vyčištění, zaktualizování a zabezpečení počítače. V případě nedostatečného zabezpečení stanice bude ale přístup do počítačové sítě univerzity znovu zakázán!
7 +**Soukromý počítač doma/na kolejích:**
11 11
9 +* Proveďte aktualizaci operačního systému, všech nainstalovaných aplikací (především Adobe Flash player a Reader, Java, prohlížeče), antiviru a vyčištění / odvirování počítače. V případě potíží s vyčištěním počítače, prosím, zkontaktujte odborný servis.
10 +* Aby vám mohl být opětovně povolen přístup do počítačové sítě univerzity, oznamte nám přes helpdeskové pracoviště, že jste provedli vyčištění, zaktualizování a zabezpečení počítače. V případě nedostatečného zabezpečení stanice bude ale přístup do počítačové sítě univerzity znovu zakázán!
12 12
13 -==== Postup pro odvirování počítače ====
12 +**Počít ve vlastnictuniverzity:**
14 14
14 +* V případě, že vám byl z důvodu zavirování zablokován přístup do počítačové sítě univerzity, zkontaktujte vašeho [[správce útvaru/fakulty>>url:http://innet.vsb.cz/cs/osobni-agenda/pomoc/fakultni-spravci/]] nebo vašeho pověřeného správce.
15 15
16 +== Postup pro odvirování počítače ==
17 +
16 16  1. Jistě máte pravidelné zálohy vašich dat. Před vyčištěním / odvirováním počítače ještě jednou svá data zazálohujte.
17 17  1*. Může se stát, že nebude možno systém opravit, nebo dojde při opravě k poškození systému takovým způsobem, že bude nutno znovu nainstalovat operační systém.
18 18  1*. Vaše data mohou být malwarem zakódována a nepůjde je opravit, antimalware nástroje (antiviry) většinou řeší opravu souboru jeho smazáním.