Multilicence a celoškolský software

Last modified by on 09.10.2020 15:00

• Uzavřením smlouvy MS Campus Agreement se Software Assurance došlo k pokrytí všech počítačů ve vlastnictví VŠB-TUO licencemi MS Office, Windows a CoreCAL.

• Studenti a učitelé STEM předmětů (Science, Technology, Engineering, Math) mohou pro studijní a výzkumné účely využívat software z nabídky Microsoft Azure Dev Tools for Teaching.
  • Microsoft Visual Studio, Microsoft Access, Microsoft Project, Microsoft Visio, SQL Server, Windows Server, Windows 10 a mnohé další.
  • Dostupné na https://aka.ms/devtoolsforteaching - přihlášení přes osobní číslo (osobnicislo@vsb.cz) a jednotné heslo.

Microsoft Imagine Premium

• Studenti a zaměstnanci, kteří jsou z níže uvedených fakult a kateder, mohou přistupovat do rozšířeného programu Microsoft Imagine Premium (návrhářské vývojářské nástroje), za předpokladu že:
    Software z programu Imagine (bývalý DreamSpark) lze využívat pouze k výukovým účelům. Nelze jej použít pro komerční/osobní použití či být užíváno útvary, které nepodporují výuku.

Odkazy na Microsoft Imagine Premium jednotlivých pracovišť VŠB-TUO:

Studentské benefity

Microsoft Office 365

• Bezplatné stažení balíku MS Office 365 ProPlus z MS Office 365 (student se přihlašuje na adrese https://office365.vsb.cz pod svým účtem osCislo@vsb.cz s SSL/LDAP heslem).
  • Instalace staženého MS Office 365 ProPlus až na 5 zařízeních:
    • desktopech (Windows, OSX),
    • mobilních zařízeních (WP, iPhone, Android).
  • MS Office 365 ProPlus je aktivován vůči serverům společnosti Microsoft a vyžaduje reaktivaci každých 30 dní.
  • Další informace k MS Office 365 jsou zde.

Microsoft Windows

• Studenti mají nárok na bezplatný upgrade na Windows 10 Education.
  • Stažení se řeší registrací na webu https://vsb-tuo.onthehub.com/.
  • Licence není časově omezena, je trvalá.

Další multilicence a celoškolský software

Právní služba - ASPI

• Tento právní systém poskytuje informace z oblasti právních předpisů s jejich pravidelnou měsíční aktualizací.

Upozornění: Stažení následujícího softwaru je umožněno pouze z areálu VŠB-TUO nebo přes VPN a je vyžadováno osobní číslo a jednotné heslo.

ArcGIS

• Geografický informační systém určený pro práci s prostorovými daty.
  • Pro vlastní práci musí být počítač připojen k síti VŠB-TUO (uvnitř univerzity nebo přes VPN).

COMSOL

• Inženýrský nástroj určený k modelování a simulaci fyzikálních dějů.

ERDAS IMAGINE

• Systém pro tvorbu geoprostorových dat.
  • Studenti mohou požádat o přístup k licenčnímu serveru garanta oboru.
  • MATrix LABoratory je inženýrský nástroj a interaktivní prostředí pro vědecké a technické výpočty, analýzu dat, vizualizaci a vývoj algoritmů.
  • Licence jsou určené pro uživatele v řádném zaměstnaneckém / studentském poměru.
  • Zaměstnanci a studenti mohou požádat o instalační klíč a licenční soubor přes HelpDesk ve frontě SW a licence.
    Při vytváření požadavku napište, o kterou verzi licence žádáte (MATLAB ClassKit nebo MATLAB VaV) a důvod použití Matlabu (pro který předmět a který ročník).
     MATLAB ClassKit - licence pro výuku a přípravu k výuce.
     MATLAB VaV - licence pro vědu a výzkum.
  • Postup instalace pro MATLAB R2017b na Windows 10.
  • Postup instalace pro MATLAB R2020a na Windows 10.

Minitab

• Balík statistických metod určených pro analýzy dat.

Systém SPSS