Objednávání a nákup SW

Version 2.11 by vyv0010 on 09.03.2015 09:15

Počítače ve vlastnictví VŠB-TUO a smlouva MS Campus Agreement se Software Assurance

!!!! POZOR  změna nákupu Windows a Office pro počítače ve vlastnictví VŠB-TUO !

Informace k nákupu Windows a Office pro počítače ve vlastnictví VŠB-TUO a domácí použití

Objednávání SW Microsoft a Adobe:  Jednotlivá pracoviště vystavují objednávky na produkty Microsoft a Adobe samostatně, tyto zaevidují u příslušného správce SW

Požadavek na nákup SW projedná žadatel s příslušným správcem SW, který posoudí možnost uvolnění licence v rámci fakulty, celoškolských pracovišť nebo KaM. Případně ve spolupráci s ostatními správci SW posoudí uvolnění licence v rámci univerzity, či řešení způsobem centrálního nákupu.

Po dodání objednaného SW zajisti příslušný správce SW zaevidování do databáze SW, případnou instalaci a opravu karty PC uživatele doplněním o nově nainstalovaný SW. Pro všechny případy nákupu SW nesmí být realizována úhrada platby bez zaevidování zakoupeného SW do databáze SW. Splnění tohoto kroku provádí příslušný správce SW svým potvrzením na příslušném dokladu.

Objednávání produktů Microsoft - Dodavatel MS Select:
Servodata, a.s., Dolnoměcholupská 12, 102 00 Praha 10, kontakt: Marie Žďárská: +420 296 813 632  -  zdarska@servodata.net

Dokumentace ke stažení pro veřejnou zakázku podlimitní "Licence Microsoft Select Plus pro VŠB-TU v Ostravě"

Kódy a přibližné ceny (včetně DPH a smluvní slevy 17,2%) nejčastěji objednávaného software MS Select:

• 076-05292     Project 2010 Sngl MVL  2345 Kč
  • D86-05323    Visio Std 2010 Sngl MVL  1030 Kč
  • D87-05994    Visio Pro 2010 Sngl MVL  2002 Kč
  • C5E-00989    Visual Studio Pro 2010 Sngl MVL  2059 Kč

Software firmy Microsoft (aktuální ceník - formát MS Excel)

Levné studentské a žákovské licence na MS Office a MS Windows

Office SharePoint Designer 2007 (nahradil dřívější MS Frontpage) je ke stažení ze stránek Microsoftu. Licenční produkty obsahují v popisu označení „Single Language - Sngl“ a jsou určeny pro zalicencování všech jazyků.

Objednávání licencí ADOBE u firmy SERVODATA

Objednávání licencí ADOBE - sleva cca. 70% (ceník produktů  -  jen pro zaměstnance), jednotlivá pracoviště vystavují objednávky samostatně po konzultaci s Oddělením veřejných zakázek. Při nákupu u společnosti Servodata, a.s. udeďte do objednávky vždy číslo afilace: 4400362456
Dodavatel: Servodata, a.s., Dolnoměcholupská 12, 102 00 Praha 10, kontakt: K. Marouš -  marous@servodata.net

Adobe prodloužilo afilaci VŠB-TUO do 25.3.2015, veškerá dokumentace ke stažení zde.

Upozornění:

Společnost Adobe ukončí prodeje TRVALÝCH licencí TLP a CLP Adobe CS6 pro školy, akademické a vědecké instituce a to ke dni 27. 2. 2015. Počínaje tímto datem bude společnost Adobe nabízet pouze nákup formou předplatného tzv. cloudové licence na období od 12 do 48 měsíců.

Vysvětlivky k ceníku ADOBE

UPLIFT - přechod ("povýšení") z ne-concurrent na concurrent licenci.

Concurrent - licence, kterou můžete nainstalovat na libovolný počet počítačů, ale organizačně přitom zajistit, že software nebude najednou spuštěn na více PC, než máte koupených licencí (typicky určeno pro počítačové učebny, kde sw můžete instalovat v několika učebnách, ale rozvrhem zajistíte, že výuka na daném sw nebude probíhat ve stejných hodinách).
 Může být instalována také na počítačích zaměstnanců, ale je třeba softwarem třetí strany zajistit, aby nebyl současně spuštěn větší počet licencí, než kolik jich bylo zakoupeno.

AOO License - licence na jeden počítač, dle licenčních podmínek ji uživatel může nainstalovat na DVĚ zařízení (typicky PC/notebook), musí si sám ohlídat, že nebudou spuštěné najednou.

Prokázání legality SW

Jak doložit legalitu SW?

Fakultní správci SW Vám rádi pomohou, poradí...

• Celoškolská pracoviště, rektorátní složky: Helpdesk CIT fronta SW a licence