Konfigurace mobilního telefonu s OS Google Android pro přístup do sítě eduroam

Version 50.1 by Denisa Wernerová on 03.11.2016 14:54

Konfigurace pomocí Služby automatické konfigurace eduroam CAT

1. Z obchodu Google Play si stáhněte a nainstalujte aplikaci "eduroam CAT".

2. Spusťte aplikaci a ze seznamu organizací vyberte VŠB - Technická univerzita Ostrava.

3. Vyplňte přihlašovací jméno ve tvaru login@vsb.cz (např. abc123@vsb.cz) a wifi heslo.
    Pozn.: Pozor!  U některých verzí OS Android může být po tomto kroku vyžadováno odemykání obrazovky pomocí PINu, symbolu apod.!

4. Aplikace nakonfiguruje profil eduroam.

Ruční konfigurace

V případě manuální konfigurace věnujte pozornost ověření identity autentizačních serverů, proti kterým se ověřujete (radius1.vsb.cz, radius2.vsb.cz). Tyto servery jsou podepsány důvěryhodnou certifikační autoritou TERENA SSL CA 3, vydavatel DigiCert Assured ID Root CA. U některých zařízení se může vyskytnout problém s ověřením certifikátu serverů a je nutné (za cenu nižší bezpečnosti) ověření serverů vynechat.

1. V menu zařízení vyhledejte položku Nastavení. Dále pokračujte přes možnost WiFi (pozn. pokud není bezdrátová síť aktivována, aktivujte ji).

2. Vyhledejte v seznamu síť eduroam a poklepejte na ni. Vyplňte podle níže uvedeného obrázku nebo těchto údajů:
    Typ EAP: PEAP
    Ověření Phase 2: MSCHAPV2
    Certifikát CA: (neurčeno)
    Identita: login@vsb.cz (login = vaše univerzitní osobní číslo, např. abc123@vsb.cz).
    Heslo: WiFi heslo (pozn. heslo pro přístup do sítě eduroam si nastavíte dle návodu: Nastavení WiFi hesla)

3. Po uložení se provede ověření uživatele a následné připojení do sítě.