Konfigurace mobilního telefonu s OS Google Android pro přístup do sítě eduroam

Naposledy změněno 05.02.2019 09:38

Zdroj: https://www.eduroam.cz/cs/uzivatel/sw/uvod

Pro operační systém Android >= 4.3 použijte konfiguraci pomocí eduroam CAT.
Pro OS Android >= 7.0 můžete zvolit i manuální konfiguraci.

Konfigurace pomocí Služby automatické konfigurace eduroam CAT

1. Máte-li již profil eduroam nakonfigurován z dřívějška, nejprve jej odstraňte (obvykle přes volbu "Odstranit záznam sítě", nebo "Zapomenout").
    Z obchodu Google Play si stáhněte a nainstalujte aplikaci "eduroam CAT" a spusťte ji.
    V případě, že se vám VŠB - Technická univerzita Ostrava nenabídne v blízkých konfiguracích, klepněte na tlačítko "Ruční vyhledávání", do pole napište "všb" a zvolte "Vyhledávání".
    Aplikace vyhledá organizaci "VŠB - Technická univerzita Ostrava", který vyberte.

01.png

2. Pod shrnutím konfigračního souboru klepněte na tlačítko "Instaluj", potvrďte. Aplikace si vyžádá vyplnění přihlašovacích údajů.
    Vyplňte přihlašovací jméno ve tvaru login@vsb.cz (např. abc123@vsb.cz) a wifi heslo.
    Pozn.: Pozor!  U některých verzí OS Android může být po tomto kroku vyžadováno odemykání obrazovky pomocí PINu, symbolu apod.!

02.png

3. Aplikace nakonfiguruje profil eduroam. Pokud aplikace při instalaci profilu zahlásí, že je profil poškozený, ukončete ji a zkuste to znovu.

Ruční konfigurace

1. V menu zařízení vyhledejte položku Nastavení. Dále pokračujte přes možnost WiFi (pozn. pokud není bezdrátová síť aktivována, aktivujte ji).

2. Vyhledejte v seznamu síť eduroam a poklepejte na ni. Vyplňte podle níže uvedeného obrázku nebo údajů níže. Po vyplnění klepněte na tlačítko "Připojit".
    Typ EAP: PEAP
    Ověření Phase 2: MSCHAPV2
    Certifikát CA: Použít certifikáty systému
    Doména: "vsb.cz"
    Identita: login@vsb.cz (login = vaše univerzitní osobní číslo, např. abc123@vsb.cz).
    Heslo: WiFi heslo (pozn. heslo pro přístup do sítě eduroam si nastavíte dle návodu: Nastavení WiFi hesla)

03.png

3. Pokud se vám v předchozím kroku nezobrazilo pole "Doména", klepněte na šipku u wifi profilu eduroam, zvolte "Upravit síť" a dodatečně do pole "Doména" vepište "vsb.cz". Potvrďte tlačítkem "Uložit".

04.png