Last modified by Denisa Wernerová on 07.06.2024 12:46

To version 4.2
edited by Denisa Wernerová
on 07.06.2024 12:46
Change comment: There is no comment for this version

Page properties
... ... @@ -1,1 +1,1 @@
1 -XWiki.vyl0022
1 +XWiki.wer022
... ... @@ -10,7 +10,7 @@
10 10  * DOWNLOADER - Škodlivý (i legitimní) program může stáhnout a nainstalovat (další) škodlivý software.
11 11  * BACKDOOR - Útočníci si na daném počítačí vytvoří prostředí pro pozdější přístup. Doslova si vytvoří zadní vrátka, aby se mohli (i vzdáleně a automatizovaně) k počítači nepozorovaně přihlásit.
12 12  * ROOTKIT - Zamaskování přítomnosti škodlivého software (maskování změn v registrech, v procesech, zvýšené síťové aktivity), který pak není jednoduše odhalitelný, útočník zůstává skrytý.
13 -* ADWARE - Změna chování systému, především internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Firefox, Chrome, atd.) - běží pomaleji, odkazuje na jiné stránky, než které požadujeme, mění domovské stránky, mění položky v seznamu oblíbených odkazů, obtěžuje s reklamou atd.
13 +* ADWARE - Změna chování systému, především internetových prohlížečů (MS Edge, Firefox, Chrome, atd.) - běží pomaleji, odkazuje na jiné stránky, než které požadujeme, mění domovské stránky, mění položky v seznamu oblíbených odkazů, obtěžuje s reklamou atd.
14 14  * DIALER - Vyvolání modemového či telefonního spojení přes draze zpoplatňované telefonní linky (tzv. žluté linky).
15 15  * [[HOAX>>url:http://www.hoax.cz/]] - Jedná se o falešné, poplašné a řetězové zprávy, které mají varovný / naléhavý charakter - "Rychle tuto zprávu přepošli deti známým, jinak..", "Nikdy neotvírejte tento soubor, jinak..".
16 16  * [[PHISHING>>pc.bezpecnost.phishing.WebHome]] - Snaha podvodníků získat (nejčastěji bez vědomí uživatele) citlivé údaje. Útočníci tak zjistí například přihlašovací údaje, údaje o vaší platební kartě a získají přístup k vašim službám, penězům, zařízením, fotkám, atd.
... ... @@ -36,4 +36,3 @@
36 36  **Kontaktujte správce vašeho útvaru/fakulty:**
37 37
38 38  Máte-li podezření, že se na vašem zařízení (notebook, počítač, tablet, chytrý telefon) vyskytuje malware, zařízení se "chová divně", ale sami si na nápravu netroufáte, neváhejte a obraťte se na příslušného [[správce útvaru/fakulty>>https://innet.vsb.cz/cs/kontakty/technicke-kontakty/]].
39 -