Elektronická pošta (E-mail)

Version 2.1 by ser0018 on 03.03.2015 14:56

Pro přístup k elektronické poště mají zaměstnanci a studenti VŠB-TUO možnost nastavit si poštovní klienty nainstalované na svých počítačích nebo využít webového rozhraní. Zaměstnanci mají k dispozici také speciální účet na serveru Microsoft Exchange.

Od 31.1.2014 mají studenti VŠB-TUO 1. ročník prezenčního studia EkF poštu místo na Roundcube na Office 365.

Manuál ke službě Office 365 (pro 1. ročník prezenčního studia EkF)

Webové rozhraní

Pro příjem pošty pomocí webového rozhraní je zapotřebí jen internetový prohlížeč (např. Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera browser). Toto webové rozhraní používá protokol IMAP

Návod pro práci ve webmail aplikaci Roundcube

Pro přihlášení k webovému rozhraní http://posta.vsb.cz/ zadejte vaše osobní číslo (např. abc123) a k němu zadané přihlašovací heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

Nastavení email klientů pro příjem pošty

Nastavení poštovních klientů pro příjem pošty pomocí POP3/IMAP
 (MS Outlook, Mozilla Thunderbird).

Nastavení poštovních klientů: (Protokol POP3 / Protokol IMAP)