Elektronická pošta (E-mail)

Version 15.1 by Denisa Wernerová on 29.08.2017 12:46

Pro přístup k elektronické poště mají zaměstnanci a studenti VŠB-TUO možnost nastavit si poštovní klienty nainstalované na svých počítačích nebo využít webového rozhraní.

Studenti prezenčního studia EkF, vyjma posledního ročníku navazujícího studia, mají poštu na Office 365.

Webové rozhraní

Pro příjem pošty pomocí webového rozhraní je zapotřebí jen internetový prohlížeč (např. Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera browser). Toto webové rozhraní používá protokol IMAP. Zaměstnancům se důrazně doporučuje k rutinní práci využívat nakonfigurovaného poštovního klienta.

Pro přihlášení k webovému rozhraní http://posta.vsb.cz/ zadejte vaše osobní číslo (např. abc123) a k němu zadané přihlašovací heslo (SSO/LDAP/univerzitní heslo).

MS Exchange

Zaměstnanci mohou využít speciální účet na serveru Microsoft Exchange. Pro využívání pošty na serveru Microsoft Exchange, kalendářů, kontaktů a úkolů je nutné mít založen samostatný účet nesouvisející s klasickým poštovním účtem.

Poštovní klienti (POP3/IMAP)

Další informace:

• Diskusní skupiny  (e-mailové konference) slouží k hromadné výměně e-mailů mezi všemi účastníky.
  • Seznam zachyceného spamu před doručením do vaší poštovní schránky si můžete zobrazit po zadání vašeho osobního čísla, hesla a počtu dnů zpět do minulosti.
  • Podvodné zprávy PHISHING (e-mailové útoky) s cílem vylákat z uživatele důvěrné informace jako přihlašovací údaje k účtům, PIN ke kartám atd.