Postup pro vygenerování certifikátu v prohlížeči Mozilla Firefox

Version 79.1 by Marek Vašut on 06.04.2016 11:12

Návod se nyní upravuje.

Certifikát se generuje přímo v internetovém prohlížeči. Podporované internetové prohlížeče:

• Microsoft Internet Explorer 7 a 8
  • Mozilla Firefox (a pravděpodobně mnoho dalších prohlížečů založených na jádře Gecko)
  • Opera
  • Safari

Postup pro vygenerování certifikátu v prohlížeči Mozilla Firefox:

1. Při přihlášení pro vygenerování certifikátu zvolte osobní certifikát a zvolte identity provider: VŠB - Technická univerzita Ostrava.

1.png

2. Přihlaste se svým osobním číslem a heslem (LDAP).

2.png

3. Pro Osobní certifikát TCS (podpisový) vyberte druh certifikátu "běžný".
    Pro Osobní eScience certifikát TCS vyberte druh certifikátu "gridový (eScience)".
     Typ žádosti zvolte "v prohlížeči"  a pokračujte tlačítkem Dále.
     Z důvodu bezpečnosti je před samotným odesláním žádosti k podpisu vyžadováno opětovné ověření identity (přihlášení).

3.jpg

4. Zkontrolujte, zda parametry souhlasí dle obrázku, a pokračujte tlačítkem Odeslat.

4.jpg

5. V dalším kroku pokračujte volbou Souhlasím.

5.png

6. V případě nutnosti znovu přihlášení zvolte identity provider: VŠB - Technická univerzita Ostrava a pokračujte přes tlačítko Vyberte.

6.png

7. Vyčkejte na dokončení procesu.

7.png

8. Po dokončení zpracovávání klikněte na odkaz nainstalujte si svůj certifikát.

8.png

9. Dále zvolte možnost Instalovat do prohlížeče:
    V dialogu ke stažení certifikátu zaškrtněte Uznat tuto CA pro certifikaci serverů a Uznat tuto CA pro certifikaci uživatelů pošty a potvrďte OK.

9.png

10. Potvrďte výstrahu tlačítkem OK.

10.png

11. Certifikát je k nalezení ve správci certifikátů daného prohlížeče, odkud jej lze exportovat (zálohovat) a použít např. pro import do poštovních klientů pro podepisování vaší elektronické pošty.
     V prohlížeči Mozilla Firefox:
       - Windows: zvolte ikonu Firefox → Možnosti → Možnosti.
       - Linux: zvolte Úpravy → Předvolby → Rozšířené → Šifrování
       - MAC: zvolte Firefox → Předvolby

11.png

12. Zvolte možnost Rozšířené → Šifrování → Certifikáty.

12.png

13. V záložce Osobní klikněte na uvedený certifikát a zvolte možnost Zálohovat...

13.png

14. Zvolte si název certifikátu a uložte na disk pro pozdější použití. Pokračujte tlačítkem Save.

1.png

15. Budete vyzváni k zadání hesla zálohy certifikátu. Je důležité si toto heslo zapamatovat! Poté potvrďte tlačítkem OK.

1.png

16. Potvrďte výstrahu tlačítkem OK.