Postup pro vygenerování certifikátu v prohlížeči Mozilla Firefox

Last modified by Denisa Wernerová on 03.08.2023 12:46

Certifikát se generuje přímo v internetovém prohlížeči. Podporované internetové prohlížeče:

• Microsoft Internet Explorer 11
  • Safari

Postup pro vygenerování certifikátu v prohlížeči Mozilla Firefox:

1. Při přihlášení pro vygenerování certifikátu zvolte osobní certifikát a zvolte identity provider: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava.

1.png

2. Přihlaste se svým osobním číslem a heslem (LDAP).

2.png

3. Klikněte v menu na Osobní certifikát.

4. Pokračujte tlačítkem Vydat certifikát.

5. Vyčkejte na dokončení procesu zpracovávání žádosti.

5.png

6. Potvrďte výstrahu tlačítkem OK.

6.png

7. V dialogu ke stažení certifikátu zaškrtněte Uznat tuto CA pro identifikaci serverů a Uznat tuto CA pro identifikaci uživatelů pošty a potvrďte OK.

7.png

8. Certifikát je k nalezení ve správci certifikátů daného prohlížeče, odkud jej lze exportovat (zálohovat) a použít např. pro import do poštovních klientů pro podepisování vaší elektronické pošty.
    V prohlížeči Mozilla Firefox ve Windows: zvolte Nástroje → Možnosti.
    V OS Linux může být postup následující: Úpravy → Předvolby → Rozšířené → Šifrování.
    V MAC OS X může být postup následující: Firefox → Předvolby.

8.png

9. Dále zvolte možnost Rozšířené → Certifikáty → Certifikáty.

9.png

10. V záložce Osobní klikněte na uvedený certifikát a klikněte na možnost Zálohovat...

10.png

11. Zvolte si název certifikátu a uložte na disk pro pozdější použití. Pokračujte tlačítkem Uložit.

11.png

12. Budete vyzváni k zadání hesla zálohy certifikátu. Je důležité si toto heslo zapamatovat! Poté potvrďte tlačítkem OK.

12.png

13. Potvrďte výstrahu tlačítkem OK.

13.png