Setting TCP/IP, how to find MAC address

Last modified by sle0052 on 14.07.2015 08:34

Setting the TCP / IP protocol

• In addition to other settings for connection to the university computer network TUONET you must have network settings for TCP/Ipv4 Protocol (Internet Protocol version 4),Internet Protocol version 6 (TCP/IPv6), Gain an IP address automatically and Obtain DNS server address automatically.

Turning off the tunneling IPv6 function in Windows 7/8 and Vista

• Turning off the tunneling IPv6 function is recommended to do e.g. for correct working of e-mail Exchange on VSB-TUO, during problems with speed of loading websites via IPv6 tunnel connections, mapping network disks etc.

Microsoft network client

• Enables your computer to use recources in Microsoft Network. It's necessary for ASPI, disk connection from homeN server without using Novell client and for some network printers.

IP address in Windows 7

Jak při problémech s připojením zjistit nebo opravit IP adresu.

IP adresa

• Zjištění IP adresy počítače, která identifikuje Váš počítač v prostředí Internetu.

Oprava IP adresy

• Jak opravit IP adresu při problémech s připojením do sítě. Přes Ovládací panely nebo přes příkazový řádek (cmd).

Zjištění MAC adresy

MAC adresa

• Jak zjistit MAC adresu počítače. MAC adresa je sestava písmen A až F a čísel 0 až 9 a jednoznačně identifikuje váš síťový adaptér (síťovou kartu).

Další návody které využijete při detekci problémů s připojením

Jak poznat co je "drátové" připojení a co WIFI

• Jak poznat co je síťové připojení do "drátové" sítě a co WIFI do "bezdrátu". Častým omylem u registrace notebooků do "drátové" sítě je záměna síťového ethernetového adaptéru za wifi adaptér.

Ping - ověření připojení k univerzitní síti

• Ověření funkčnosti připojení k univerzitní síti pomocí příkazu ping.

Výpis příkazů - ověření připojení k univerzitní síti

• Výpis příkazů ipconfig /all, arp -a, route print pro ověření problémů s připojením do sítě univerzity.

Síťové adaptéry ve správci zařízení

• Zobrazení síťových zařízení ve správci zařízení, kontrola zda není adaptér zakázán, detekce ručního nastavení MAC adresy, vrácení změn ovladače.

Vymazání mezipaměti DNS

• Návod na vymazání mezipaměti DNS Resolver ve Windows XP

Připojení počítače do sítě univerzity

Připojení počítače do sítě

• Jak na připojení počítačů do univerzitní počítačové sítě TUONET (WiFi, VPN, Eduroam).