Last modified by Denisa Wernerová on 05.09.2024 15:41

6
7 == Nemůžu se přihlásit do systému EDISON ==
8
Denisa Wernerová 6.8 9 Do systému EDISON se přihlaste svým osobním číslem, které Vám bylo přiděleno po zápise ke studiu (např. abc1234), a jednotným heslem. Při problému s heslem se řiďte návodem pro [[kontrolu/obnovu hesla>>doc:uzivatel.hesla.jednotne-heslo.WebHome]]. Své heslo nikdy nikomu nesdělujte a rovněž po vás nikdo nesmí vyžadovat sdělení hesla, a to jak telefonicky, tak ani emailem!
Denisa Wernerová 6.7 10
Denisa Wernerová 6.8 11 == Jak můžu změnit své osobní údaje? ==
Denisa Wernerová 6.7 12
Denisa Wernerová 6.8 13 S požadavkem na změnu svých osobních údajů v EDISONu se obraťte na studijní oddělení příslušné fakulty.
14
15 == Potřebuji navýšit kapacitu pro vložení závěrečné práce ==
16
17 Obraťte se na vedoucího Vaší závěrečné práce, který může kapacitu přílohy závěrečné práce navýšit.
18
19
Denisa Wernerová 6.2 20 = Elektronická přihláška ke studiu =
21
Denisa Wernerová 6.5 22 == Nemůžu se přihlásit do elektronické přihlášky ==
23
24 Do agendy Elektronická přihláška je nutné se zaregistrovat uživatelským jménem (e-mail) a heslem. Po registraci Vám přijde registrační email, ve kterém potvrdíte odkaz, a následně se můžete přihlásit. Jste-li již registrován/a, může být problém způsoben psaním velkých a malých písmen při psaní přihlašovacích údajů. Pokud jste si tedy například registroval/a e-mail (uživatelské jméno) Abc321@portal.cz, je důležité dodržet velikost písmen.
25 Přihlašovací údaje nejsou totožné s přihlašovacími údaji do EDISONU, pošty apod.!
26 Potřebujete-li změnit heslo, použijte odkaz "Zapomněli jste heslo?" Po vyplnění formuláře Vám na registrovaný e-mail přijde potvrzovací odkaz pro změnu hesla.
27
Denisa Wernerová 6.2 28 == Proč mám u přihlášky stav "nezaplaceno", přestože jsem zaplatil/a? ==
29
30 Pokud jste přihlášku zaplatil/a a stav o zaplacení v přihlášce se nezměnil, obraťte se s tímto problémem na příslušné studijní oddělení.
31 Mějte, prosím, na paměti, že údaj se nezmění v okamžiku zaplacení, ale může to pár dní trvat, než bude platba zaúčtována.
32
33 == Nejde mi uložit adresa bydliště ==
34
35 Pravděpodobně nemáte vyplněnou položku "Část obce". Po vyplnění této položky se Vám následně nabídne volba PSČ.
36
37 == Proč mi nepřišel potvrzovací e-mail? ==
38
39 E-mail je odesílán v intervalu 15 minut. Zkuste prosím vyčkat. Pokud jste e-mail stále neobdržel/a, podívejte se prosím, zda nebyl označen jako spam.
40
41 == Jak můžu stornovat přihlášku? ==
42
43 Storno přihlášky je umožněno ve volbě "Přehled přihlášek" a musí jej provést uchazeč. Pokud jste již přihlášku zaplatil/a nebo odeslal/a na studijní oddělení (vyžaduje-li to fakulta), pak kontaktujte studijní oddělení s žádostí o opravu. Pokud jste přihlášku ještě nezaplatil/a či neodeslala/a, vytvořte novou přihlášku s opravenými údaji.
44
45 == Potřebuji změnit údaje v přihlášce ==
46
47 Pokud jste již přihlášku uzavřel/a, údaje v ní už nelze měnit. Řešením je vytvoření nové přihlášky s opravenými údaji.
48 Pokud je již přihláška zaplacená či odeslaná na studijní oddělení, kontaktujte své studijní oddělení s žádostí o opravu.
49
50 == Zobrazuje se chyba "Musí být zvolena primární univerzita bakalařského nebo magisterského studia" ==
Denisa Wernerová 6.5 51
Denisa Wernerová 6.2 52 Zkontrolujte, jaké studium volíte jako primární. Pokud se hlásíte na navazující studium, mělo by jako primární být vybrané předchozí bakalářské studium. Pokud se hlásíte na doktorské, pak by mělo být studium navazující nebo magisterské. Pro bakalářské studium není třeba zadávat předchozí studium vůbec.
53 Častým zdrojem problémů je, že se například uchazeči snaží zvolit jako primární pro navazující studium předchozí také navazující studium (což je na stejné úrovni, proto to nelze).
Denisa Wernerová 6.3 54
55 == Registrace se nepovedla dokončit ==
56
57 Nejspíše, jste se pokusil/a o registraci dvakrát, tudíž Vám došly dva emaily. Zkuste, prosím, použít potvrzovací odkaz z druhého emailu. Případně se rovnou přihlásit.
58
59 == Omylem jsem zaplatil/a jinou přihlášku (stornovanou) ==
60
61 Obraťte se, prosím, na studijní oddělení fakulty, na kterou se hlásíte, ohledně přeúčtování platby.
62
Denisa Wernerová 6.4 63 == Nezobrazuje se mi ikona pro tisk přihlášky ==
Denisa Wernerová 6.3 64
Denisa Wernerová 6.4 65 Ikona tisku se zobrazuje v případě, že fakulta vyžaduje doručení vytištěné zkrácené přihlášky. Patrně na fakultě, na kterou se hlásíte, pro váš typ studia vytištěnou verzi přihlášky nepotřebují. Obraťte se prosím na studijní oddělení, kde vám sdělí podrobnosti.