Microsoft Windows 8/7/Vista a připojení disku ze serveru homeN bez použití Novell klienta

Version 1.1 by bac0025 on 06.03.2015 13:31

Užíváte-li pro přihlášení k pracovní stanici Windows vaše univerzitní přihlašovací jméno a jednotné heslo, nebude po vás při vstupu na disky serveru homeN žádáno.

Připojení disku jako písmena, trvalé připojení při přihlášení

Chcete-li si připojit domovský adresář jako další disk na pracovní stanici postupujte následovně:

1. Zkontrolujte, zda máte zapnutého Klienta sítě Microsoft ve Windows.

2. Ve Windows 8:
     Stiskněte WinKey+E a v zobrazeném okně Pruzkumníka souborů jděte v menu přes Počítač - Připojit síťovou jednotku - Připojit síťovou jednotku. Také můžete jít v Pruzkumníku souborů přes ikonu sítě, kde stiskněte pravé tlačítko myši na ikoně sítě a ve vyvolané kontextové nabídce a zvolte Připojit síťovou jednotku.

Ve Windows 7:
     Klikněte na ikonu Počítač, v nástrojové liště stiskněte tlačítko Připojit síťovou jednotku.

3. Vyberte písmeno jednotky a do políčka Složka vyplňte \\homen\FAKULTA\HOME\uživatelské_jméno
     (Více viz Umístění domovského adresáře)

4. Chcete-li, aby se disk připojoval při každém přihlášení na stanici, zaškrtněte políčko Znovu připojit při přihlášení.

5. Nehlásíte-li se do stanice Windows pomocí univerzitního jména a jednotného hesla, zaškrtněte políčko Připojit pomocí jiných pověření. Tam zadejte univerzitní jméno a jednotné heslo.

6. Po stisku dokončit bude připojen domovský adresář ze serveru homeN jako další disk vaší pracovní stanice Windows.