Exchange

Last modified by Denisa Wernerová on 03.08.2023 13:57Přenos seznamu kontaktů
Přenos seznamů kontaktních informací (address book) do Office Outlooku, Outlook Web Accessu a dalších zařízení.

a) Přenos z Outlook Expressu:
Jde o vyřešenou úlohu. Přenosem seznamu kontaktů a následnou synchronizací Office Outlooku s Exchange Serverem se kontakty rozdistribuují na server, případně na další zařízení.
Je důležité upozornit, že Office Outlook, ani Exchange Server již neorganizuje seznam kontaktů hierarchicky jako Outlook Express, celý seznam se "zploští".
Celý postup přenosu kontaktů z Outlook Expressu do Office Outlooku podrobně popisuje článek Znalostní báze Microsoftu č. 286116.

b) Přenos z Mozilla Thunderbirdu:

 1. Nejprve je potřeba přenést kontakty z Thunderbirdu do Outlook Expressu, čímž je úloha převedena na předchozí případ. Převod má následující kroky:
 2. Export z Thunderbirdu do formátu LDIF.
 3. Odstranění kódování BASE64.
 4. Převod textu z UTF-8 do CP-1250.
 5. Opětné zakódování do BASE64.
 6. Import LDIF souboru do Outlook Expressu.


Klasický vzhled odpovědi na e-mail pomocí '>'
a) Office Outlook 2007:
Při odpovědi na zprávu není původní text odsazen pomocí "> ", jak bylo zvykem třeba u programu Mozilla Thunderbird. Místo toho jsou texty původní zprávy a odpovědi promíseny, což je rušivé zejména, pokud je zpráva posílána v plaintext formátu.
Postup pro změnu chování je popsán v oficiální dokumentaci Office Outlooku: Změna vzhledu původní zprávy při předání zprávy dál nebo v odpovědi na zprávu. v EN (strojový překlad do CZ zde).Co umí Outlook navíc?
Zjednodušené nahrazování Exchange pojmem "pošta" je zavádějící. Systém navíc poskytuje možnost plánování schůzek, sdílení osobních kalendářů, kontaktů, samočinné přenášení kontaktů, kalendářů i pošty mezi počítačem a vybranými mobilními telefony a podobnými zařízeními (např. BlackBerry; vybrané nové telefony s OS Android; Apple iPhone, Microsoft Windows Phone), zálohuje tyto informace, pokud se kterékoliv z těchto zařízení poškodí nebo ztratí (tzv. synchronizace). Dává též do budoucna případně prostor pro propojení plánovače a telefonní ústředny (zobrazování Exchange kalendáře na displeji stolního telefonu, vytáčení čísla z počítače, hlasová schránka přes e-mail apod.)

Kurzy a návody:Zobrazení předpovědi počasí.
Návod na zobrazení se týká Office Outlook 2007 a libovolného kalendářového systému s podporou opakovaného importu kalendářů ve standardu iCalendar.

Uživatelé Google Calendar si mohou v kalendáři zobrazit předpověď počasí na tři dny dopředu, Office Outlook tuto možnost nenabízí.

Office Outlook umožňuje zobrazovat v kalendáři i "cizí položky". Služba Weather Underground nabízí předpověď počasí na 7 dnů dopředu.

Postup:

 1. Zvolte Nástroje, Nastavení účtu.
 2. Vyberte záložku Internetové kalendáře.
 3. Klikněte na tlačítko Nový...
 4. Do dialogového okna zadejte http://ical.wunderground.com/auto/ical/global/stations/11782.ics?units=metric a klikněte na Přidat.
 5. Název složky změnte z 11782 například na Počasí Ostrava a stiskněte Zavřít.
 6. Přepněte se z režimu práce s poštou na práci s kalendářem (v levé spodní části okna klikněte na Kalendář).
 7. V položce Jiné kalendáře se objevil text Počasí Ostrava. Zaškrtněte políčko vedle něj.
 8. Obrazovka se rozdělila na více částí - v jedné je běžný kalendář, ve druhé informace o počasí. Aby se vám údaje o počasí opticky vložily do vašeho kalendáře, klikněte v oušku, které se udělalo v záhlaví kalendáře s počasím, na malou šipku doleva vedle textu Počasí Ostrava (když na ni ukážete myší, objeví se bublinka s textem Zobrazit v překryvném režimu).


Office Outlook zapomíná heslo.
Jestliže jste při každém spuštění vyzváni, abyste zadali heslo, přidejte pověření dle: Zapamatování hesla pro Microsoft Outlook.Zobrazení cizího kalendáře.
Týká se webového rozhraní "Microsoft Outlook Web Access" (OWA) serveru Exchange 2007.

Microsoft Outlook Web Access 2007 obecně umožňuje zobrazit složky v cizí poštovní schránce včetně kalendáře. Je pouze potřeba překonat neexistenci dialogu, který by umožnil se ke složce (kalendáři) dostat. Nejedná se o bezpečnostní díru, standardně se uplatňují mechanismy autentizace i autorizace.

Postup:

 1. Majitel cizí složky (kalendáře) Vám musí přidělit pomocí svého Office Outlooku oprávnění přistupovat do složky (kalendáře) své poštovní schránky.
 2. Přihlaste se svým jménem a heslem do webového rozhraní.
 3. Do prohlížeče zadejte adresu

  https://excas.vsb.cz/owa/jménoÚčtu@msad.vsb.cz/?cmd=contents&f=Kalend%C3%A1%C5%99

  například:

  https://excas.vsb.cz/owa/kub60@msad.vsb.cz/?cmd=contents&f=Kalend%C3%A1%C5%99


Lze si nechat zasílat kopii pošty z Exchange na jiný e-mail?
Nastavení zasílání kopie e-mailu pomocí pravidla na serveru Exchange můžete provést dle návodu:Zjištění aktuální verze Outlooku
Nastavení zasílání kopie e-mailu pomocí pravidla na serveru Exchange můžete provést dle návodu: