Dokumentační portál Centra informačních technologií VŠB-TUO

Naposledy změněno 13.12.2018 13:25

Facebooková stránka Centra informačních technologií VŠB-TUO

- informace a novinky z oblasti provozu celouniverzitních služeb, plánované odstávky služeb, zajímavé články ze světa IT související s činností CIT.

Lis 19 2018

Ukončení provozu softwaru Avast Business Antivirus na VŠB-TUO

VŠB-TUO již nemá k dispozici licence pro provoz softwaru Avast Business Antivirus. Pokud máte na počítači, který je ve vlastnictví VŠB, nainstalován tento antivirus, proveďte jeho odinstalaci a nahraďte antivirovým softwarem Windows Defender nebo Microsoft Security Essentials.

V případě potřeby vám mohou s přeinstalací pomoci techničtí správci.

Říj 09 2018

Konec podpory systému Microsoft Windows 7

Dne 14. ledna 2020 ukončí společnost Microsoft podporu operačního systému Windows 7.
Univerzitní harmonogram ukončení podpory OS Windows 7, další informace a pokyny jsou popsány v tomto manuálu.

Čer 11 2018

Ukončení provozu serveru HomeN

Ke dni 30. června 2019 se předpokládá ukončení provozu serveru HomeN. Náhradou za server HomeN je distribuovaný file systém (DFS) společnosti Microsoft. Informace a návody ke službě DFS jsou dostupné na stránce: Distribuovaný file systém (DFS).

Naleznete zde návody, postupy, často kladené dotazy ke službám Oddělení infrastruktury IT útvaru CIT:
Pozn.: Některé dokumenty vyžadují pro zobrazení přihlášení.

Podpora uživatelům služeb útvaru CIT je poskytována pomocí:

• Kontaktní telefon: 5666 (59 732 5666)
  • E-mail: helpdesk@vsb.cz