Android 5.x - IMAP

Version 5.1 by Denisa Wernerová on 13.07.2015 11:49

Ke konfiguraci Vašeho zařízení s Androidem 5 pro přístup k IMAP serveru VŠB-TU použijte následující postup. Konfigurace byla provedena na telefonu Google Nexus 5.

1. Zkontrolujte si připojení k internetu a otevřete nabídku aplikací.
  1. V nabídce otevřete aplikaci Nastavení.
  1. V nastavení zvolte položku Účty.
  1. Zvolte Přidat účet.
  1. Následně vyberte možnost Osobní (IMAP).
  1. Zadejte svou e-mailovou adresu a přejděte do ručního nastavení.
  1. Zvolte možnost Osobní (IMAP) a klikněte na Další.
  1. Zadejte své heslo a klikněte opět na Další.
  1. Jako uživatelské jméno zadejte svůj login (univerzitní číslo), následně nastavte příchozí server imap.vsb.cz, port 993, šifrování SSL/TLS a pokračujte tlačítkem Další.
  1. Nastavte odchozí server smtp.vsb.cz, port 465, šifrování SSL/TLS, zatrhněte možnost Vyžadovat přihlášení, zadejte opět univerzitní login, své heslo a poté jděte na Další.
  1. Dle vlastního uvážení si nastavte chování účtu a následně klikněte na Další.
  1. Účet si můžete pojmenovat. Nastavte si také vhodné jméno odchozích zpráv. Poté pokračujte tlačítkem Další.
  1. IMAP účet je připraven k použití.

K poště přistoupíte prostřednictvím aplikace Gmail. Pro úpravu nastavení jednoduše rozklikněte Exchange účet v seznamu účtů.