Informační kiosek CIT

Last modified by Denisa Wernerová on 29.08.2017 12:42

Informační kiosek CIT (dále jen kiosek) umožňuje studentům a zaměstnancům VŠB-TU Ostrava bezdozorový non-stop přístup k síti internet a k dalším službám, které kiosek poskytuje. Kiosky se skládají z:

• Kiosková skříň - vytvořila ji podle zadání CIT (tehdy CVT) fa. ZK Design
  • 15" nebo 17" LCD (nedotekové)
  • Bezdiskové PC s 1GB RAM
  • Čtečka karet pro ověření studentů a zaměstnanců

Na softwarové straně byly kiosky v letech 2003 - 2010 vybaveny speciální verzí softwaru založeném na operačním systému Debian GNU/Linux. V průběhu roku 2009 a na začátku roku 2010 byly "zelené" kiosky postupně upgradovány na novější verzi hardware i software. Software pro kiosky  je nyní založen na Ubuntu 8.04 LTS (Long Term Support). Kiosky nemají pevný disk a jejich provoz probíhá výhradně po síti. Oproti starší verzi založené na Debianu poskytují nyní kiosky více aplikací a ne jen pouhý prohlížeč. Nainstalovanými aplikacemi jsou například OpenOffice, bitmapový editor GIMP, IM klient Pidgin (ICQ apod.) atd. Vylepšena byla podpora přehrávání audia/videa.

První kiosek byl spuštěn 14. ledna 2003 v 11:35hod. na budově A areálu Poruba. V současné době je provozováno na různých místech České republiky 42 "zelených" kiosků (ve skříni ZK Design) a 43 kiosků na "kioskovém pavilonu" v místnosti NK202a. Tyto kiosky jsou ve stolní úpravě (viz foto níže) a jejich provoz byl zahájen 11.dubna 2005 v 7:00hod.

U kiosků na "kioskovém pavilonu" je možnost připojit si vlastní USB zařízení.

Většina "zelených" kiosků je umístěna v budovách VŠB-TU Ostrava v rámci Ostravy (areál Poruba, budovy EkF v Centru, budovy FBI ve Výškovicích, kino Vesmír), jeden kiosek je umístěn i na detašovaném pracovišti Most.

provoz2.jpg

Studenti u "zelených" kiosků na budově A, areál Poruba

Kioskový pavilon NK202a

Napište nám:

Zkontaktovat nás můžete pomocí Helpdeskové pracoviště útvaru CIT přes webové rozhraní nebo kl. 5666.

Projekt "Informační kiosek CIT" © 2002 - 2010 Centrum výpočetní techniky/Centrum informačních technologií VŠB-TUO.