Last modified by Denisa Wernerová on 03.08.2023 12:57

Change comment: There is no comment for this version

Page properties
... ... @@ -1,16 +1,19 @@
1 1  Při nastavování připojení k síti prostřednictvím VPN máte možnost volby ze tří variant:
3 -* **vsb**
4 -Základní varianta. Veškerý provoz jde přes síť školy (včetně provozu do Internetu). Není omezen přístup k lokální síti.
5 -Výhodou je větší bezpečnost, protože vzdálený uživatel je chráněn školním firewallem a také síťovým antivirem.
6 -Nevýhodou mohou být omezení, daná nastavením pravidel na firewallu. Není podporován provoz P2P sítí.
3 +**vsb**
8 -* **vsb_localinet**
9 -V tomto případě jde zabezpečeným tunelem jen provoz do sítě školy, ostatní provoz jde přímo do sítě Vašeho poskytovatele Internetu. Není omezen přístup k lokální síti.
10 -Tato varianta za cenu horšího zabezpečepřed viry a útoky z Internetu podporuje provoz libovol aplikace, včetně těch, které nejsou na školním firewallu povoleny.
5 +* Základní varianta. Veškerý provoz jde přes síť školy (včetně provozu do Internetu). Není omezen přístup k lokální síti.
6 +* Výhodou je větší bezpečnost, protože vzdále uživatel je chráněn školním firewallem a takéťovým antivirem.
7 +* Nevýhodou mohou být omezení, da nastavením pravidel na firewallu. Není podporován provoz P2P sítí.
12 -* **vsb_only**
13 -Veškerý provoz jde přes síť školy, ale je zakázán přístup do lokální sítě. Jinak pro ni platí totéž co pro variantu **vsb**. Tato varianta připojení je nejbezpečnější.
9 +**vsb_localinet**
10 +
11 +* V tomto případě jde zabezpečeným tunelem jen provoz do sítě školy, ostatní provoz jde přímo do sítě Vašeho poskytovatele Internetu. Není omezen přístup k lokální síti.
12 +* Tato varianta za cenu horšího zabezpečení před viry a útoky z Internetu podporuje provoz libovolné aplikace, včetně těch, které nejsou na školním firewallu povoleny.
13 +
14 +**vsb_only**
15 +
16 +* Veškerý provoz jde přes síť školy, ale je zakázán přístup do lokální sítě. Jinak pro ni platí totéž co pro variantu **vsb**. Tato varianta připojení je nejbezpečnější.
16 16  **Nastavení v klientech Cisco VPN a AnyConnect:**