Jednotné heslo

Naposledy změněno Martin Výlet 14.09.2023 12:43

Pro přístup do SSO, počítačové sítě univerzity a potažmo pak i do všech informačních systémů které jsou do jednotného hesla zapojeny, potřebujete osobní číslo a heslo.

Přihlašovací jméno studenta/zaměstnance je vám přiděleno při zápisu ke studiu/uzavření pracovního poměru (např. abc1234).

Nastavení nového hesla

Jakmile si heslo nastavíte, zůstane platné po dobu 1 roku nebo do jeho další změny.

1. Znám své aktuální heslo

Jestliže potřebujete změnit své aktuální heslo a pamatujete si jej, přejděte na formulář pro změnu hesla

2. Zapomněl/a jsem heslo

Uživatelé, kteří ještě nemají nastaveno heslo nebo své heslo zapomněli, si mohou nové heslo nastavit vygenerováním ověřovacího kódu.
Předpokladem je vyplněné telefonní číslo v osobním nastavení.

Postup změny:

• Vyplňte své přihlašovací jméno (např. abc1234). Zaškrtněte pole "Nejsem robot" a klikněte na "Vygenerovat kód pro ověření". Následně vám bude doručena SMS s ověřovacím kódem, který opište do formuláře pro změnu hesla. Poté vyplňte pole pro nové heslo a klikněte na "Nastavit heslo".

Nepřišel mi ověřovací kód

a) Ve svém profilu máte nastaveno nesprávné telefonní číslo (např. překlep, změna čísla) nebo jej nemáte vůbec uloženo. Jste-li student, kontaktujte své studijní oddělení s žádostí o úpravu telefonního kontaktu. Jste-li zaměstnanec, obraťte se na Kartové centrum nebo svého fakultního správce s žádostí o nastavení hesla a poté si aktualizujte své kontaktní údaje v osobním nastavení

b) SMS zprávu nelze zaslat na uložené telefonní číslo – SMS zasíláme na EU čísla.
Ostatní uživatelé musí mít v osobním nastavení uveden kontaktní e-mail, aby si heslo mohli nastavit. Zaslání kódu na email funguje pouze při prvním nastavení hesla.

Reset hesla kartou

Pokud zapomenete své heslo, můžete si ho po ověření vaší zaměstnanecké/studentské karty nechat resetovat na provizorní dočasné heslo.
Po resetu je nutné si provizorní heslo bez odkladu změnit na vlastní nové heslo.
Osobní přítomnost u resetu hesla pro ověření Vaší identity je nezbytné preventivní opatření, které zabrání zneužití tohoto nástroje a neoprávněnému přístupu k Vašemu účtu. Stejně tak nelze heslo zaslat e-mailem.

Pracoviště, která provádí reset hesla kartou:

• Ostrava
    • Na Kartovém centru v přízemí budovy A - místnost A 148, A 149, Ostrava-Poruba.
    • Ve výpůjčním oddělení Ústřední knihovny (budova NK), Ostrava-Poruba.
    • V pobočce Ústřední knihovny na FBI Ostrava-Výškovice, ul.Lumírova.
    • V pobočce Ústřední knihovny na EkF Ostrava 1, ul.Sokolská.
    • V pobočce Ústřední knihovny na FAST Ostrava-Poruba, L. Podéště 1875, místnost A104
    • Na FAST - Útvar výpočetní techniky, L. Podéště 1875, Ostrava-Poruba, A 207, Pavlína Vrzalová.
    • Na učebně PC pavilon (PCP) na kolejích VŠB-TUO budova D (v přízemí za vrátnicí), Ostrava-Poruba.
  • Detašovaná pracoviště
    • Na HGF v Mostě: Studijní oddělení, místnost K506.

V případě potíží či dalších dotazů můžete kontaktovat Helpdeskové pracoviště.

Účet byl zablokován

Účet může být zablokován např. z důvodu rozesílání phishingových zpráv z univerzitní pošty. Jestliže se vám hlášení o zablokování objeví po vyplnění formuláře na stránce Problémy s přihlášením, kontaktujte svého fakultního správce pro odblokaci účtu.