Android 5.x - IMAP

Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:46

Ke konfiguraci Vašeho zařízení s Androidem pro přístup k IMAP serveru VŠB-TU použijte následující postup. Konfigurace byla provedena na telefonu Google Nexus 5.

1. Zkontrolujte si připojení k internetu a otevřete nabídku aplikací.

1.png

2. V nabídce otevřete aplikaci Nastavení.

2.png

3. V nastavení zvolte položku Účty.

3.png

4. Zvolte Přidat účet.

4.png

5. Následně vyberte možnost Osobní (IMAP).

5.png

6. Zadejte svou e-mailovou adresu a přejděte do ručního nastavení.

6.png

7. Zvolte možnost Osobní (IMAP) a klikněte na Další.

7.png

8. Zadejte své heslo a klikněte opět na Další.

8.png

9. Jako uživatelské jméno zadejte svůj login (univerzitní číslo), následně nastavte příchozí server imap.vsb.cz, port 993, šifrování SSL/TLS a pokračujte tlačítkem Další.

9.png

10. Nastavte odchozí server smtp.vsb.cz, port 465, šifrování SSL/TLS, zatrhněte možnost Vyžadovat přihlášení, zadejte opět univerzitní login, své heslo a poté jděte na Další.

10.png

11. Dle vlastního uvážení si nastavte chování účtu a následně klikněte na Další.

11.png

12. Účet si můžete pojmenovat. Nastavte si také vhodné jméno odchozích zpráv. Poté pokračujte tlačítkem Další.

12.png

13. IMAP účet je připraven k použití.

13.png

K poště přistoupíte prostřednictvím aplikace Gmail. Pro úpravu nastavení jednoduše rozklikněte Exchange účet v seznamu účtů.