Office 365 na Microsoft Windows Phone 8/8.1

Last modified by on 29.08.2017 12:45

Obrázky pro tento návod byly vytvořeny na smartphone Nokia Lumia 625. Vzhledem k politice Microsoftu je předpoklad, že prostředí bude, na rozdíl od Androidu, totožné na všech typech telefonů od všech výrobců.

 1. Přejděte do nastavení:

  1.png
   
 2. Vybereme položku e-mail + účty → přidat účet:.

  2.png
   
 3. V seznamu účtu vybereme Outlook a v následujícím formuláři vyplníme e-mail adresu, heslo a stiskneme přihlásit se.

  3.png
   
 4. Telefon po několika desítkách sekund ohlásí chybu. Je to způsobeno tím, že v předchozím kroku nelze zadat uživatelské jméno, ale počítá se s tím, že je to část adresy před zavináčem, což v našem případě není pravda. Tomuto chování se bohužel nedá zabránit. Vyplníme tedy položku Uživatelské jméno ve tvaru osobniCislo@vsb.cz pole Doména necháme prázdné a stiskneme přihlásit se.

  4.png
   
 5. Pokud bylo vše správně zadáno, objeví se dotaz na stažení klienta Lync. Posuďte, zda tento software na svém mobilním zařízení potřebujete a stiskněte hotovo. Podle vlastního uvážení nastavte položky v dalším formuláři a pro dokončení stiskněte: 8.png

  5.png
   
 6. Na Vašem mobilním telefonu se objeví další dlaždice s názvem účtu. Po jejím stisknutí můžete číst poštu.

  6.png
   
 7. Pro všechny účty je pouze jeden kalendář a tedy i jedna dlaždice. Položky pro jednotlivé účty jsou rozlišeny barevně. V dlaždici se zobrazuje nejbližší událost. Proto je pro přehlednost vhodné nastavit tuto dlaždici jako širokou.

  7.png

Poznámka: U jednotlivých typů telefonů se mohou mírně lišit verze operačního systému. Z tohoto důvodu po Vás může být v něktarých případech požadováno zadání serveru: m.outlook.com

Tags:
 
© 2015 - 2022 CIT, VŠB-TUO Ostrava