Co je Automatizovaný tiskový systém (ATS)

Naposledy změněno 29.08.2017 12:44

ATS - vlastní automatizovaný tiskový a kopírovací systém vyvinutý a využívaný od listopadu r. 2003 na celoškolských počítačových učebnách ve správě CIT - 9872. ATS byl zde implementován a dále rozvíjen z důvodu zavedení posyktování centralizované služby automatizovaného tisku a kopírování v souvislosti s uplatněním bezhotovostních plateb.

Jde o vlastní řešení automatizace tiskových a kopírovacích služeb a pro připojení tedy není nutno platit žádný poplatek za licenci.

Je provozovatelný v heterogenním prostředí (MS Windows, GNU/Linux, MacOSX).

Jaké tiskárny lze do systému ATS zapojit

Do systému lze integrovat převážnou většinu síťových tiskových zařízení, které univerzita vlastní (má evidovány ve svém majetku, tedy není nutno kupovat či pronajímat nová/jiná zařízení).

Podporované tiskárny:

• veškeré síťové tiskárny s jazykem Adobe® PostScript
  • síťové tiskárny podporované v OS GNU/Linux (doporučujeme všaky ty podporované Perfectly)
  • síťové tiskárny jejichž podporu lze do OS GNU/Linux doplnit pomocí komerčních ovladačů (např. TurboPrint)

Do ATS lze rovněž zapojit širokou škálu velkoformátových zařízení (plotterů), na kterých lze provozovat účtování tiskových úloh dle pokrytí, případně podle pevně stanovené částky, stejně jako je tomu u klasických tiskáren zapojených v ATS.

Co tvoří ATS