Další možnosti nastavení VPN připojení

Last modified by Denisa Wernerová on 03.08.2023 12:57

Při nastavování připojení k síti prostřednictvím VPN máte možnost volby ze tří variant:

vsb

• Základní varianta. Veškerý provoz jde přes síť školy (včetně provozu do Internetu). Není omezen přístup k lokální síti.
  • Výhodou je větší bezpečnost, protože vzdálený uživatel je chráněn školním firewallem a také síťovým antivirem.
  • Nevýhodou mohou být omezení, daná nastavením pravidel na firewallu. Není podporován provoz P2P sítí.

vsb_localinet

• V tomto případě jde zabezpečeným tunelem jen provoz do sítě školy, ostatní provoz jde přímo do sítě Vašeho poskytovatele Internetu. Není omezen přístup k lokální síti.
  • Tato varianta za cenu horšího zabezpečení před viry a útoky z Internetu podporuje provoz libovolné aplikace, včetně těch, které nejsou na školním firewallu povoleny.

vsb_only

• Veškerý provoz jde přes síť školy, ale je zakázán přístup do lokální sítě.  Jinak pro ni platí totéž co pro variantu vsb. Tato varianta připojení je nejbezpečnější.

Nastavení v klientovi AnyConnect:

Při použití AnyConnect klienta si volíte variantu ze seznamu na přihlašovací obrazovce, v poli Connection → Group