Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:57

Show last authors
1 1. **Zkontrolujte si nastavení adaptéru Ethernet dle **[[**návodů**>>doc:tuonet.pripojeni-pevne.studenti.pripojeni-koleje.WebHome]]**.**
2
3 1. **Ověřte si správnost zadávání přihlašovacích údajů:**
4 1*. Přihlašovací jméno je ve tvaru (% style="color:#cc0000" %)**login@vsb.cz**(%%) (např. abc123@vsb.cz)
5 1*. Jako heslo použijte [[**wifi heslo**>>doc:uzivatel.hesla.wifi-heslo.WebHome]]. Zkontrolovat si jej můžete na stránce** **[[**uzivatel.vsb.cz**>>url:http://uzivatel.vsb.cz]] > položka **Změna wifi hesla**.
6 \\//**Uživatelé jiných univerzit či institucí:**//
7 //Stejně jako u WiFi - pokud Vám funguje Eduroam ve vaší mateřské instituci, funguje vám i na VŠB. //
8 //Profil drátové sítě si nastavte stejně jako Eduroam ve Vaší mateřské instituci (uživatel, heslo, radiusy, certifikáty apod.)//
9
10 1. {{id name="tcp_ip"/}}**Zkontrolujte nastavení vlastností TCP/IP protokolu**
11 Pro přidělení IP adresy z DHCP serveru **je nutné mít ve Windows nastaveno** ve vlastnostech **TCP/IP** protokolu **Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky**. (% style="color:#ff0000" %)Nastavení statické IP adresy není přípustné a připojení Vám v tom případě nebude fungovat!
12 1*. [[Návody na nastavení vlastností TCP/IP protokolu, jak získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky>>doc:tuonet.sit-nastaveni.tcp-ip.WebHome]]
13 \\[[[[image:tcp.gif||alt="tcp"]]>>attach:tcp.gif]]
14
15 1. **Zkontrolujte správnost zapojení síťové karty**
16 1*. {{id name="link"/}}Led dioda síťové karty musí "blikat", t.j. má spojení (link). Pokud druhá led dioda bliká, probíha komunikace mezi síťovou kartou a aktivním prvkem.
17 \\[[[[image:nic_led1.png||alt="Signalizace spojení"]]>>attach:nic_led1.png]]
18 \\[[[[image:nic_led2.png||alt="Signalizace spojení 2"]]>>attach:nic_led2.png]]
19 \\
20 1. {{id name="kabel"/}}**Ověřte síťový kabel**
21 1*. k propojení zásuvky a síťové karty použijte přímý kabel (UTP cat 5e)
22 1*. !!! vyzkoušejte i jiný přímý kabel, např. od spolubydlící/ho !!!
23
24 1. **Vyzkoušejte připojení na jiné zásuvce.**
25
26 1. Více najdete v [[často kladených dotazech>>doc:faq.sit.koleje.WebHome]].