Konfigurace připojení v Mac OS X na kolejích

Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:57

Pro získání přístupu do drátové sítě na kolejích je nutné provést následující kroky:

1. Nastavení tzv. wifi hesla

2. Nastavení vlastností TCP/IP protokolu

• Pozn.: pokud budete mít IP adresu nastavenu ručně (např. nastavenou z domova), nedojde k jejímu vyžádání ze serveru DHCP a Vy se nepřipojíte k síti.

4. Nastavení sítě:

1. Připojte do počítače kabel vedoucí ze zásuvky. V novějších verzích Mac OS X se následně samo nabídne přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru osobniCislo@vsb.cz  (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní wifi heslo. Pokud by se přihlašovací okno samo nezobrazilo, pokračujte následujícím bodem.

1.png

2. Klikněte na ikonu indikující konektivitu k síti a zvolte Otevřít předvolby pro Síť...

2.png

3. Vyberte adaptér Ethernet a následně možnost Pokročilé... Následně potvrďte všechny kroky, které bude systém požadovat.

3.png

4. Předchozí potvrzené kroky je potřeba potvrdit pomocí administrátorského hesla k vašemu počítači a volby Aktualizovat nastavení.

4.png

5. Nyní se zobrazí přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru osobniCislo@vsb.cz  (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní wifi heslo.

1.png

6. Nyní by již mělo být připojení funkční (Stav: připojeno). V předvolbách adaptéru Ethernet (obrazovka z bodu 3) lze zkontrolovat, že identita byla úspěšně ověřena.

5.png