Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 12:57

Show last authors
1 Pro získání přístupu do drátové sítě na kolejích je nutné provést následující kroky:
2
3 **~1. Nastavení tzv. [[wifi hesla>>uzivatel.hesla.wifi-heslo.WebHome]]**
4
5
6 **2. Nastavení vlastností TCP/IP protokolu**
7
8 * Pro přidělení IP adresy ze serveru DHCP musíte mít na Ethernet adaptéru tato nastavení:
10
11 * Pozn.: pokud budete mít IP adresu nastavenu ručně (např. nastavenou z domova), nedojde k jejímu vyžádání ze serveru DHCP a Vy se nepřipojíte k síti.
12
13
14 **4. Nastavení sítě:**
15
16 1. Připojte do počítače kabel vedoucí ze zásuvky. V novějších verzích Mac OS X se následně samo nabídne přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru **osobniCislo@vsb.cz** (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní [[**wifi heslo**>>doc:uzivatel.hesla.wifi-heslo.WebHome]]. Pokud by se přihlašovací okno samo nezobrazilo, pokračujte následujícím bodem.
17 \\[[[[image:1.png]]>>attach:1.png]]
18
19 1. Klikněte na ikonu indikující konektivitu k síti a zvolte **Otevřít předvolby pro Síť...**
20 \\[[[[image:2.png]]>>attach:2.png]]
21
22 1. Vyberte adaptér **Ethernet** a následně možnost **Pokročilé... **Následně potvrďte všechny kroky, které bude systém požadovat.
23 \\[[[[image:3.png]]>>attach:3.png]]
24
25 1. Předchozí potvrzené kroky je potřeba potvrdit pomocí **administrátorského hesla** k vašemu počítači a volby **Aktualizovat nastavení**.
26 \\[[[[image:4.png]]>>attach:4.png]]
27
28 1. Nyní se zobrazí přihlašovací okno. Název účtu zadejte ve tvaru **osobniCislo@vsb.cz** (např. abc123). Do kolonky heslo vložte vaše univerzitní [[**wifi heslo**>>doc:uzivatel.hesla.wifi-heslo.WebHome]].
29 \\[[[[image:1.png]]>>attach:1.png]]
30
31 1. Nyní by již mělo být připojení funkční (Stav: připojeno). V předvolbách adaptéru Ethernet (obrazovka z bodu 3) lze zkontrolovat, že identita byla úspěšně ověřena.
32 \\[[[[image:5.png]]>>attach:5.png]]