Pravidla pro užívání počítačové sítě na kolejích VŠB-TU Ostrava

Naposledy změněno Martin Výlet 03.08.2023 12:57

Obecná pravidla:

1. Počítačová síť na kolejích VŠB – TU Ostrava, Studentská 1777,O-Poruba, nebo Dr.Malého 15,Ostrava 1 (dále jen „počítačová síť na kolejích“) je součástí počítačové sítě VŠB-TU Ostrava (dále jen „počítačová síť TUONET“).
  2. Podsíť koleje lze užívat v souladu s Pravidly užívání počítačové sítě VŠB- TU Ostrava – směrnice rektora č. 2/99.
  3. Připojení na počítačovou síť na kolejích je chápáno jako připojení soukromých počítačů (PC) jednotlivých studentů VŠB-TU Ostrava z objektu kolejí (Studentská 1777,O.-Poruba) na počítačovou síť TUONET, používaných pouze v souvislosti s plněním studijních povinností či vědeckých aktivit.
  4. Studenti se svou registrací zavazují, že:
    • budou dodržovat stanovená pravidla pro užívání počítačové sítě na kolejích
    • budou využívat nabízené prostředky počítačové sítě na kolejích v souladu s platnými předpisy (směrnice, příkazy)
    • nebudou prostředky počítačové sítě na kolejích využívat ke komerčním účelům

Práva a povinnosti uživatelů:

1. Uživatel musí dodržovat Pravidla užívání počítačové sítě VŠB-TU Ostrava (TUO_SME_99_002).
  2. Uživatel je povinen neprodleně hlásit porušení stanovených pravidel provozu počítačové sítě jejímu správci-administrátoru.
  3. Administrátor je oprávněn dočasně odpojit od sítě počítač, který je zavirován nebo jiným způsobem napaden.

Příklady činností, které jsou ve zřejmém rozporu se stanovenými pravidly:

1. Komerční využívání Internetu
  2. Provozování serverů, PC s nelegálním SW nebo s obsahem porušujícím autorská práva
  3. Stahování materiálů chráněných autorským zákonem pomocí torrentů apod.
  4. Získání neautorizovaného přístupu (hacking)
  5. Nepovolená instalace bezdrátového přístupového bodu
  6. Změna přidělené IP adresy

Sankce:

1. směrnice TUO_SME_99_002, oddíl VIII. Sankce.

Řešení problémů a informace:

Při problémech s připojením kontaktujte správu počítačové sítě elektronicky prostřednictvím helpdeskového systému. Při výběru fronty zvolte frontu Počítačová síť a připojení. Kontaktovat můžete také přímo helpdeskové pracoviště.