Ukončení podpory WinXP - problémy s antivirem od Microsoftu

Last modified by Denisa Wernerová on 29.08.2017 12:42

Po ukončení podpory Windows XP Microsoftem se po nainstalování aktualizací začne systém zasekávat.

Upozornění: Windows XP již není podporován, článek má informativní charakter. Je nutný upgrade operačního systému.

Odkazy zde a zde

Ověřený postup pro obnovu:

1. Zapnout PC do nouzového režimu pomocí klávesy F8 při spuštění.

2. Zakázat službu antiviru pomocí START → Ovládací panely → Nástroje pro správu → Služby → najít Microsoft Antimalware Service → pravé tlačítko a vlastnosti → Typ spouštění Zakázáno a tlačítko Zastavit OK

3. Odinstalovat aktualizaci KB2934207 - pokud se ji nedaří odinstalovat, pak najít v adresáři Windows adresář KB2934207 a spustit v něm spunist.exe (je nutno mít zapnuto zobrazení skrytých souborů).
    Smazat v Ovládacích panelech ve složce - Naplánované úkoly - vše kromě update Adobe Flash.

4. Restartovat PC a poté klasické přihlášení, odinstalovat MS antivir a znovu antivir nainstalovat, ale stažením verze R2 - Antivir-SysCenter2012-Endpoint-Protection-R2.exe
     a to ze školních stránek a nikoli jiné verze z jiných lokací SW.

5. V případě přetrvávání potíží zkontaktujte správce svého útvaru/fakulty nebo v případě rektorátních útvarů zadejte požadavek do helpdeskového systému.

Ukončení podpory Windows XP a sady Office 2003 na VŠB-TUO je popsáno zde.