Zablokovaný přístup do sítě TUONET - podezření na nelegální sdílení

Naposledy změněno Denisa Wernerová 29.08.2017 12:42

Co dělat, abych neporušoval autorský zákon?
Nesmíte poskytovat audiovizuální díla, k nimž nemáte autorská práva nebo jejich šíření neumožňuje licence.
Poskytovat programové produkty, získávat programové produkty.
Mějte na paměti, že mnohé klientské programy výměnných sítí umožňují data nejen stahovat, ale také nabízet a to i ve chvíli, kdy máte staženu jen část těchto dat! Už v této chvíli tak můžete porušovat autorský zákon.
Proto doporučujeme, abyste výměnné sítě používali na výměnu pouze těch dat, k nimž máte autorská práva, popř. licence umožňuje tato data nabízet dalším uživatelům počítačové sítě.
Mějte také na paměti, že Policie ČR je v této oblasti v současné době poměrně aktivní a i na naši univerzitu přicházejí žádosti o poskytnutí údajů o uživatelích koncových stanic. Sami se protizákonným jednáním vystavujete trestněprávnímu postihu.
Více k autorskému právu a bezpečnostním incidentům stanic počítačové sítě VŠB-TU Ostrava naleznete zde.

Kolik dat můžu stáhnout?
V počítačové síti nejsou aplikována omezení na množství přenesených dat počítačovou sítí. Pokud je ale zjištěno, že z koncové stanice proudí do Internetu velké množství dat a zároveň stanice používá některou z výměnných sítí, pak je Vám zaslán email s žádostí o vysvětlení.

DatumDownloadUpload
2015-07-2010 GB19 GB
2015-07-19313 MB3 GB
2015-07-18469 MB19 GB
2015-07-171 GB2 GB
2015-07-153 GB10 GB
2015-07-145 GB6 GB

Pokoj i s počítačem jsem poskytl známým a nyní je připojení zablokováno
Svou identitu a práva poskytovaná na základě vaší identity nesmíte dle směrnice Pravidla používání poč. sítě VŠB-TUO předávat jiným osobám. Registrace počítače je vedena na Vás a v případě incidentu jste zodpovědný za veškerá porušení. Pokud se situace bude opakovat (potenciální porušování autorských práv nebo poskytování své identity), bude tato informace předána příslušné fakultě nebo správě kolejí.

Stahování přes Bittorrent
Používáte ale protokol bittorrent a tak při stahovaní dat, na která nemáte autorská práva, je zároveň i sdílíte a můžete se tak dopouštět porušování autorského zákona i pravidel užívání počítačové sítě univerzity.
Bittorrent stahovaná data zároveň sdílí. Tato výměnná síť je založena na sdílení a tak principielně nejde zakázat upload.