Problémy s elektronickou přihláškou ke studiu

Naposledy změněno Denisa Wernerová 03.08.2023 13:57

Stav "nezaplaceno" u el. přihlášky
Pokud jste přihlášku zaplatil/a a stav o zaplacení v přihlášce se nezměnil, obraťte se s tímto problémem na příslušné studijní oddělení.
Mějte, prosím, na paměti, že údaj se nezmění v okamžiku zaplacení, ale může to pár dní trvat, než bude platba zaúčtována.

Nelze uložit adresa bydliště
Pravděpodobně nemáte vyplněnou položku "Část obce". Po vyplnění této položky se Vám následně nabídne volba PSČ.

Nepřišel potvrzovací e-mail
E-mail je odesílán v intervalu 15 minut. Zkuste prosím vyčkat. Pokud jste e-mail stále neobdržel/a, podívejte se prosím, zda nebyl označen jako spam.

Nelze se přihlásit k el. přihlášce
Do agendy Elektronická přihláška je nutné se zaregistrovat uživatelským jménem (e-mail) a heslem. Po registraci Vám příjde registrační email, ve kterém potvrdíte odkaz, a následně se můžete přihlásit. V emailu máte napsáno pod jakým uživatelským jménem (e-mailem) a heslem se můžete přihlásit. Jste-li již registrován/a, může být problém způsoben psaním velkých a malých písmen při psaní přihlašovacích údajů. Pokud jste si tedy například registrovala e-mail (uživatelské jméno) Abc321@portal.cz, je důležité dodržet velikost písmen.

Přihlašovací údaje nejsou totožné s přihlašovacími údaji do EDISONU, pošty apod.!
Potřebujete-li změnit heslo, použijte odkaz "Zapomněli jste heslo?" Po vyplnění formuláře Vám na registrovaný e-mail přijde potvrzovací odkaz pro změnu hesla.

Žádost o storno přihlášky
Storno přihlášky je umožněno ve volbě "Přehled přihlášek" a musí jej provést uchazeč. Pokud jste již přihlášku zaplatil/a nebo odeslal/a na studijní oddělení (vyžaduje-li to fakulta), pak kontaktujte studijní oddělení s žádostí o opravu.

Kontakty na jednotlivá studijní oddělení naleznete zde:

Pokud jste přihlášku ještě nezaplatil/a či neodeslala/a, vytvořte novou přihlášku s opravenými údaji.

Změna údajů v přihlášce
Pokud jste již přihlášku uzavřel/a, údaje v ní už nelze měnit. Řešením je vytvoření nové přihlášky s opravenými údaji.
Pokud je již přihláška zaplacená či odeslaná na studijní oddělení, kontaktujte své studijní oddělení s žádostí o opravu.

Omylem stornovaná přihláška
Stornovanou přihlášku již nelze obnovit. Domluvte se na studijním oddělení, zda bude fakulta požadovat zaslání nové přihlášky, nebo se pokusí o přeúčtování platby.

Kontakty na jednotlivá studijní oddělení naleznete zde:

Musí být zvolena primární univerzita bakalařského nebo magisterského studia
Zkontrolujte, jaké studium volíte jako primární.
Pokud se hlásíte na navazující studium, mělo by jako primární být vybrané předchozí bakalářské studium.
Pokud se hlásíte na doktorské, pak by mělo být studium navazující nebo magisterské.
Pro bakalářské studium není třeba zadávat předchozí studium vůbec.
Častým zdrojem problémů je, že se například uchazeči snaží zvolit jako primární pro navazující studium předchozí také navazující studium (což je na stejné úrovni, proto to nelze).

Zaplatil/a jsem poplatek a nevím, jestli má přihláška byla zaregistrována
Po přihlášení do agendy Elektronická přihláška můžete zjistit stav Vaší přihlášky v menu Přehled přihlášek, konkrétně v kolonce "Stav" a "Informace o poplatku" dané přihlášky.

Registrace se nepovedla dokončit
Nejspíše, jste se pokusil/a o registraci dvakrát, tudíž Vám došly dva emaily. Zkuste, prosím, použít potvrzovací odkaz z druhého emailu. Případně se rovnou přihlásit.

Omylem jsem zaplatil/a jinou přihlášku (stornovanou)
Obraťte se, prosím, na studijní oddělení fakulty, na kterou se hlásíte, ohledně přeúčtování platby.

Kontakty na jednotlivá studijní oddělení naleznete zde:

Nezobrazuje se ikona pro tisk přihlášky
Ikona tisku se zobrazuje v případě, že fakulta vyžaduje doručení vytištěné zkrácené přihlášky. Patrně na fakultě, na kterou se hlásíte, pro váš typ studia vytištěnou verzi přihlášky nepotřebují. Obraťte se prosím na studijní oddělení, kde vám sdělí podrobnosti.